La Liga: legyőzte a Real Madridot a kiesés elől menekülő Vallecano (videó)

A fővárosi gárda a Getafe után a Vallecanot sem tudta megverni a spanyol élvonal 35. fordulójában.

Kép forrása: Real Madrid Twitter

A kiesés ellen harcoló házigazda jobban kezdte az összecsapást és csak kevés teret engedett a Real Madrid számára. Több helyzet után aztán a 22. percben játékvezető büntetőt ítélt a Vallecano javára, amit Adri Embarba értékesített. Végül a 73. percben a Királyi Gárda is tizenegyeshez jutott, viszont a videóbíró döntése alapján a bíró érvénytelenítette korábbi döntését. Ennek köszönhetően eldőlt, hogy biztosan a harmadik helyen végez a fővárosi együttes a bajnokságban.

A Real Madrid mellett vereséget szenvedett hazai pályán a Valencia az Eibar ellen az utolsó percekben, míg a Sevilla a Girona otthonában kapott ki 1-0-ra.

La Liga, 35. forduló

Valencia–Eibar 0-1 (Charles 90+3.)
Girona–Sevilla 1-0 (Portu 62.)
Real Sociedad–Getafe 2-1 (Willian Jose 21.- büntető, Oyarzabal 53., illetve Saiz 89.)
Villareal–Huesca 1-1 (Fornals 30., illetve Avila 78.)
Vallecano–Real Madrid 1-0 (Embarba 23.- büntető)