MLS: Németh Krisztián duplája is kellett a Sporting Kansas City pontmentéséhez (videó)

Németh Krisztián duplája is kellett ahhoz, hogy a Sporting KC 4-4-es döntetlent játsszon idei nyolcadik bajnoki mérkőzésén a New England Revolutionnel.

Kép forrása: MLS Soccer

A keleti konferencia utolsó helyén álló Revolution Juan Caicedo 18. percben szerzett góljával hamar előnybe került, azonban bő negyedóra múlva Németh Krisztián révén egyenlíteni tudott a házigazda Kansas. A gólváltás után viszont ismét a vendégek kerültek előnybe a kolumbiai csatár második találatával, majd Juan Agudelonak köszönhetően 3-1-es New England vezetéssel vonulhattak szünetre a felek.

A fordulást követően Brandon Bye-t állította ki a játékvezető, ami után Felipe Gutierrez vette be büntetőből Cody Cropper kapuját, azonban a 66. percben Dejuan Jones révén már 4-2-re vezetett a New England Revolution. Az emberelőnyben játszó hazaiak aztán a tizenegyesből gólt szerző chilei középpályás második találatával a 70. percben ismét szépítettek, majd Németh Krisztián révén egyenlítettek. Igaz egy perccel a rendes játékidő vége előtt még Jalil Anibaba kiállítását követően kettős emberhátrányba került a Revolution, de ez már nem változtatott semmin, a mérkőzés 4-4-es döntetlennel végződött.

A Sporting Kansas Citynél Sallói Dániel a 75. percben lépett pályára, Baráth Botond nem kapott lehetőséget, míg Németh Krisztián végigjátszotta az összecsapást és két gólt is szerzett.

MLS, 8. mérkőzés

Sporting Kansas City–New England Revolution 4-4 (Németh 33., 83., Gutierrez 60.- büntető, 70., illetve Caicedo 18., 35., Agudelo 42., Jones 66.)