NBA: előnybe került a Warriors, de Durant megsérült

A Golden State Warriors 3-2-re vezet a Houston Rockets elleni párharcban, ám Kevin Durant megsérült. Keleten a Milwaukee Bucks jutott elsőként a főcsoport döntőjébe.

Fotó: Getty Images

Milwaukee Bucks-Boston Celtics 116-91

A hazaiak egy 8-0-ás rohammal kezdték a mérkőzést mintegy tudatosítva, hogy még ma le akarják zárni a párharcot. A Bucks a második negyedben kerekedett végleg ellenfele fölé: huszonnégy perc után 13, a harmadik negyedet követően 18 pont volt a differencia. A Milwaukee az utolsó játékrészben már a látványra is adott és végül fölényesen győzött.

Giannis Antetokounmpo 20 ponttal 8 lepattanóval és 8 gólpasszal zárta a mérkőzést, Kris Middleton 19, Eric Bledsoe 18 pontig jutott. Malcolm Brogdon csereemberként 17 percet kapott és a sérüléséből visszatérő játékos 10 pontot szerzett.

A Celtics támadójátékáról sokat elmond a 91 pont illetve az, hogy legeredményesebb játékosuk Kyrie Irving 6/21-el zárt, a +/- mutatója pedig -25 volt.

A Milwaukee Bucks 2001 után jutott el ismét a Keleti főcsoport döntőjébe ahol a Toronto-Philadelphia párharc győztesével találkozik.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye 4-1 a Milwaukee Bucks javára.

Golden State Warriors-Houston Rockets 104-99

Alaposan bekezdett a Golden State Warriors és a címvédő 12 perc után 31-17-re vezettek köszönhetően egy 17-3 arányú rohamnak. Ezt követően a különbség hamar elérte a húsz pontot, hogy aztán a harmadik negyedre szétessen a GSW. Kevin Durant kidőlése ebben fontos szerepet játszott: a legutóbbi két döntő MVP-je úgy tűnt, hogy Achilles-sérülést szenvedett, de  lehetséges, hogy csak a "vádlija" sérült meg. A Golden State az utolsó negyedre aztán magára talált és bár a Rockets sokáig tartotta magát, végül Klay Thompson és Draymond Green tripláinak köszönhetően a hazaiak öt ponttal győztek.

Durant 22 ponttal szállt ki a mérkőzésből és feltehetőleg a párharcból is. Hiányában Klay Thompson 27, Steph Curry 25 ponttal volt a csapata legjobb pontszerzője. A Houstonban James Harden szerezte a legtöbb pontot, 31-et.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása 3-2 a Golden State Warriors javára.