NBA: két párharcban is hetedik meccs fog dönteni

Keleten a Philadelphia 76ers, Nyugaton pedig a Portland Trail Blazers aratott győzelmet a főcsoport-elődöntő hatodik találkozóján és így mindkét gárda kiharcolta a hetedik meccset.

Fotó: AP

Philadelphia 76ers-Toronto Raptors 112-101

Sokan számítottak arra, hogy az előző mérkőzéseken betliző Philadelphia végleg szétesik, ám ez nem történt meg. A Sixersben volt annyi tartás, hogy a különbséget fokozatosan növelve már a nagyszünetben 15 ponttal jobban álljon. Ez a differencia a harmadik játékrészben tovább nőtt és bár a Raptors az utolsó percekben némiképp kozmetikázott az eredményen, megérdemelt philadelphiai siker született.

Jimmy Butler ezúttal igazi vezére volt a csapatának és 19 pontot szerezve az első félidőben végül  25 ponttal, 6 lepattanóval és 8 gólpasszal zárt. Ben Simmons 21, a betegeskedő Joel Embiid 17 pontot szorgoskodott össze ezen az estén.

A Raptors az előző meccs kiütéses sikere után ma árnyéka volt önmagának. Kawhi Leonard hiába hozta a szokásos formát (29 pont, 12 lepattanó) rajta kívül megint csak Pascal Siakam (21 pont) tudott érdemi dolgot művelni támadásban.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása 3-3. A hetedik mérkőzést a torontói Scotiabank Arenában rendezik.

Portland Trail Blazers-Denver Nuggets 119-108

Jobban kezdte a mérkőzést a Denver és az első negyed alapján úgy tűnt, hogy a nyolcpontos előnyben lévő hazaiak ma le is zárhatják a szériát. A világ azonban már a második játékrészre is fordult ugyanis a Portland egy 32-20-as játékrésszel fordított. A Trail Blazers a harmadik negyedben ugyan néhányszor elveszítette a vezetést, de magabiztosabban játszott, hogy aztán a negyedik tizenkét percet megnyomva egyenlítsen a párharcban.

Damian Lillard-ot sokan bírálták a párharcban, ám mai teljesítményére nem lehet panasz. A hazaiak legnagyobb sztárja 32 pontot rámolt be, CJ McCollum hozta a 30 pontos meccsét, míg Rodney Hood ezúttal 25 ponttal jelezte, hogy nem kellene őt leírni. A pontszerzők mellett Zach Collins játékát is ki kell emelni, ő öt dobást blokkolt.

A Nuggetsben Nikola Jokic 29 ponttal, 12 lepattanóval és 8 gólpasszal próbálta tartani a lelket, de rajta kívül csak a 24 pontos Jamal Murray-t lehet említeni.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3-3. A hetedik mérkőzést a denveri Pepsi Centerben rendezik.