NHL: emberelőnyből kovácsolt előnyt a Boston

A Boston Bruins a harmadik harmadban roppantotta meg a Carolina Hurricanest és megnyerte a keleti konferencia-döntő első felvonását.

Fotó: nhl.com

A Carolina úgy érkezett meg Bostonba, hogy előző hat mérkőzését egyaránt megnyerte a rájátszásban, utoljára a Washingtonnak sikerült legyőznie őket még az első körös párharc ötödik mérkőzésén. A Bruins a Columbust búcsúztatva 2013 után jutott ismét főcsoport-döntőbe és viszonylag gyorsan sikerült megszerezniük a vezetést, Steven Kampfer vette be a kisebb sérülés után visszatérő Petr Mrazek kapuját. Egy perc sem telt el, érkezett a Carolina válasza, Sebastian Aho pillanatok alatt gólra váltott egy emberelőnyös szituációt, sőt a második harmad végén már úgy mehetett pihenni a Hurricanes, hogy előnyben van, erről Greg McKegg gondoskodott.

Az utolsó harmad viszont egyértelműen a Bostonról szólt, Marcus Johansson és Patrice Bergeron 28 másodperc alatt kihasznált egy-egy emberelőnyt, Charlie Coyle üres kapus gólja pedig eldöntötte a találkozó sorsát. Az i-re a pontot Chris Wagner tette fel, aki egy pazar góllal állította be az 5-2-es végeredményt. Amióta az NHL-ben bevezették a jelenlegi playoff-formátumot 1982-ben, azok a csapatok, amelyek megnyerték a konferencia-döntő első mérkőzését 46 alkalommal jutottak be a nagydöntőbe és mindössze 26 alkalommal nem - bizakodhatnak tehát Bostonban.

NHL rájátszás, konferencia-döntő

Keleti konferencia

Boston Bruins-Carolina Hurricanes 5-2
A négy győzelemig tartó párharc állása 1-0 a Bostonnak. A következő mérkőzést Bostonban rendezik.