Úszás Bajnokok Sorozata: Hosszú Katinka három aranyérmet nyert

Hosszú Katinka három versenyszámot nyert a mai napon az úszók Bajnokok Sorozatának budapesti versenyén.

Fotó: MTI

Az olimpiai bajnok Hosszú Katinka sorrendben a 200 pillangót, a 100 hátat és a 200 vegyest nyerte meg, mindhárom döntőt kiváló eredménnyel teljesítve. Pillangóúszásban 2.06.62-es eredménye a világ idei legjobbjának számít, a közönség örömét Kapás Boglárka bronzérme tette teljessé. Hosszú a másik két számban a világ idei harmadik legjobbját teljesítette (59.58 illetve 2:08.81).

"Nagyon boldog vagyok, különösképpen a 200 vegyesen úszott időmmel, hiszen az már a harmadik versenyem volt ma. Rengeteg apró dologban tudtam most előrelépni, és úgy érzem, ennek meg is van az eredménye, bár most még magamat is megleptem kicsit" - nyilatkozta Hosszú az MTI-nek.

A férfi 100 méteres pillangóúszásban a dél-afrikai Chad Le Clos győzött Milák Kristóf és Cseh László előtt. Bernek Péter a 400 gyors döntőjében negyedikként zárt.