WTCR: Michelisz dobogós az első szlovákiai versenyen

Michelisz Norbert a harmadik helyen ért célba a Túraautó Világkupa szlovákiai fordulójának első versenyén. A futamot Frederic Vervisch nyerte.

Fotó: michelisz.hu

Maratoni nap vár ma a világkupa mezőnyére, hiszen mindhárom versenyt vasárnap bonyolítják le a Slovakiaringen. Az első futamra meglehetősen borús időben került sor. A rajtot Ma Quinghua kapta el a legjobban, ám Frederic Vervisch megelőzte Michelisz Norbertet. Az első kör során kiesett a bajnokságot vezető Nestor Girolami, de Esteban Guerrieri is kénytelen volt a bokszba hajtani.

A biztonsági autós periódus után Vervisch megelőzte Ma-t és egyre nagyobb tempót diktált. Michelisz szintén elkezdte támadni a kínai pilótát, aki azonban jól védekezett. A dobogós helyek mögötti pozíciókért szintén nagy csata zajlott aminek az lett a vége, hogy Nicky Catsburg autója megsérült egy ütközés miatt.

Vervisch végül magabiztosan nyerte meg az első futamot Ma és Michelisz Norbert előtt. A negyedik helyen Jean-Karl Vernay ért be, Augusto Farfus, Gabriele Tarquini és Nicky Catsuburg előtt. A legjobb 10-be még Tom Coronel, Mikel Azcona és a szabadkártyás Luca Engsler fért be.

Tassi Attila ugyan célba ért, ám a 18. helyével ezúttal lemaradt a pontszerzésről.