Jégkorong-vb: Kanada az utolsó pillanatban döntött

Az esti programban egy északi csata várt minket Svédország és Norvégia közt, valamint a házigazda szlovákok Kanada elleni rangadója.

Végül előbbi mérkőzés hozta a kevesebb izgalmat, a svédeknek mindössze 39 másodperc kellett az első gólhoz, ekkor Alexander Wennberg nyitotta a gólfesztivált. A világbajnoki címvédő ezután még kétszer talált a kapuba az első húsz perc végéig, Patric Hornqvist és William Nylander révén. A második játékrész pedig még az elsőnél is gyengébben sikerült Norvégiának. Hat perc sem telt el a középső harmadból és már öt volt a különbség - Adrian Kempe és Hornqvist köszönt be -, kapust is cseréltek a norvégok, de ez sem segített. A másik Kempe testvér 46 másodperc után Holm kapust is felavatta, és még a második szünet előtt Wennberg meglőtte második gólját, valamint Loui Eriksson is feliratkozott a gólszerzők közé.

A záró húsz percben egyetlen kérdés maradt, vajon sikerül-e Norvégiának betalálnia, vagy Wennberg 39. másodpercben szerzett góljánál már minden eldőlt. Végül Mathias Trettenesnek köszönhetően nem zártak szerzett gól nélkül a norvégok, de ezen túl nem sok mindennek örülhettek ezen az estén, mert a svédeknek erre is volt válaszuk, Oskar Lindblom mondta ki az utolsó szót. A világbajnoki címvédő svéd válogatott így a csehek elleni vereséget követően az olaszokat 8-0-ra, most Norvégiát 9-1-re intézte el.

Fotó: iihf.com

Az est másik mérkőzése közel sem volt ilyen sima, egy minden pillanatában parázs meccset varázsolt a jégre Kanada és Szlovákia. Ahol némi meglepetésre két gólos szlovák előnyt jegyezhettünk fel a harmad közepére, Matus Sukel és Adam Liska mattolta Matt Murrayt. Viszont a juharlevelesek még az első pihenő előtt Anthony Mantha és Shea Theodore találataival egyenlítettek.

Nem nagyon esett kétségbe a házigazda, Ladislav Nagy és Liska révén alig öt perc elteltével ismét kettő volt az előnyük, 4-2. De nem nagyon dőlhettek hátra, a második húsz perc végére már 5-4-es kanadai előnnyel vonultak pihenőre a csapatok, miután Marchessault, Cirelli és Stecher is betalált Rybaknak, akit Ciliak váltott a harmad végén.

A kapuscsere pedig bejött, a szlovákok Sukel góljával döntetlenre mentették a meccset, ám mindössze egyetlen másodperc volt hátra a rendes játékidőből, mikor emberelőnyből Mark Stone végül Kanadának szerezte meg a győzelmet.