U17: közel jártunk az újabb Eb-bravúrhoz, de Spanyolország már nagy falatnak bizonyult

A magyar férfi U17-es válogatott 1-1-es döntetlen után tizenegyes párbajban kapott ki a spanyoloktól az írországi kontinenstorna negyeddöntőjében.

Fotó: uefa.com

Hibátlan teljesítménnyel nyerte meg csoportját a magyar U17-es labdarúgó-válogatott az írországi Európa-bajnokságon, Preisinger Sándor együttese a portugálokat 1-0-ra, Izlandot 2-1-re, Oroszországot pedig 3-2-re győzte le, így csoportelsőként a spanyolokkal találkozott a negyeddöntőben. A spanyol válogatott szenzációsan menetelt egész a csoportkör utolsó találkozójáig - addig gólt sem kapott -, ám ott az olaszok 4-1-re legyőzték őket. Ennek ellenére mégsem a magyar csapat számított a találkozó esélyesének, a spanyolok pedig gyorsan magukhoz is ragadták a kezdeményezést, a hetedik percben pedig kis híján meg is szerezték a vezetést, egy hatalmas tűzijátékot követően előbb a keresztlécen csattant a labda, majd előbb Hegyi védett bravúrral, végül a gólvonalról sikerült felszabadítanunk.

A 11. percben már Hegyi is tehetetlennek bizonyult, Ecobar játszotta üresre magát a magyar tizenhatoson belül, s bár kisodródott az ideális lövőszögből, egy állított labdát tökéletesen csavart el a hosszú alsó sarokba, a játékszer pedig a kapufa segítségével a magyar hálóban kötött ki. A 20. percben könnyen megduplázhatta volna előnyét a spanyol csapat, de Escobar egy sokkal nagyobb ziccerben hibázott, mint amiből a gólját szerezte, ám ezt követően nagyon komoly lehetőség már nem adódott a spanyolok előtt az első félidőben. Igaz, a magyar válogatott előtt sem, bár Preisinger Sándor együttese harcosan futballozott, veszélyt nem igazán jelentette a spanyolok kapujára.

A fordulás után aztán szinte a semmiből érkezett a magyar egyenlítés, Ominger Gergő gondolt egyet az 50. percben és jó 25 méterről kilőtte a felső sarkot, Martinez kapus csak beleérni tudott a kiváló lövésbe, védeni nem tudta azt. A gól megnyugtatta a magyar játékosokat és a következő húsz perc teljesen kiegyenlített játékot hozott, ám a rendes játékidő végéhez közeledve egyre komolyabb nyomás alá került a magyar kapu, a spanyolok több komoly lehetőséget is elhibáztak, részben Hegyi védéseinek, részben a rossz helyzetkihasználásnak köszönhetően.

Az U17-es Európa-bajnokság lebonyolításának értelmében az 1-1-es döntetlen után nem kétszer tizenöt perc hosszabbítás, hanem azonnal a tizenegyesek következtek, és az ötödik párig nem is hibázott egyetlen lövő sem, ám az egyik legbiztosabb magyar tizenegyesrúgó Németh András hibázott, Martinez ráérzett lövése irányára és kivédte azt. A spanyol válogatott értékesítette ötödik tizenegyesét is, így bejutott az Eb elődöntőjébe, ahol majd Hollandiával találkozik.

Mivel az Európa-bajnokság első öt helyezettje jogot szerez a brazíliai világbajnokságon való részvételre, a magyar csapat számára még nem ért véget a kontinenstorna a negyeddöntős vereséggel, ugyanis Belgium együttesével megmérkőzhet az ötödik helyért csütörtökön.

U17-es férfi Európa-bajnokság, negyeddöntő

Magyarország-Spanyolország 1-1 - tizenegyesekkel 4-5 (Ominger 50. ill. Escobar 11.)