Jégkorong-vb: három meccs után is gól nélkül az olaszok

Az olasz jégkorong-válogatottnak Lettország kapuját sem sikerült bevennie a szlovákiai A csoportos világbajnokságon, de a másik újonc sokkal rosszabbul járt.

Fotó: IIHF

Két rendkívül csúnya vereséggel tért vissza az elitbe az olasz jégkorong-válogatott, a dél-európai csapat Svájctól kilenc, Svédországtól nyolc gólt kapott az első két mérkőzésén, úgy, hogy mindeközben egyszer sem tudott betalálni. Ezúttal az egy győzelemmel és egy vereséggel álló lettek következtek az olaszok számára, Lettország csapata Ausztriát győzte le és egy kiélezett, szoros meccsen kapott ki a tavalyi ezüstérmes Svájctól, így a papírforma egyértelműen mellettük szólt. Erről viszont elfelejtettek szólni Andreas Bernardnak, az olaszok kapusának, aki fél órán keresztül mindent, vagy még talán annál is többet védett. A lettek már az első harmadot követően 21 kaput eltaláló lövéssel álltak, miközben az olaszok mindösszesen kétszer találták el a lett kaput, de a második harmad még nagyobb lett fölényt hozott, itt a baltiak már 31 alkalommal találták el Bernard ketrecét. A jeget végül Roberts Bukarts törte meg szűk fél óra játék után, majd Rihards Marenis egy pazar rövid felsőbe lézerezett góllal növelte Lettország előnyét. Negyven perc játékot követően Bernard már 50 védésnél járt, végül pedig összesen 62(!) hárított koronggal zárta a mérkőzést, ami természetesen az idei világbajnokságon rekordnak számít. Az utolsó lett találat ugyanis már üres kapura született, a 3-0-s végeredményt Teodors Blugers állította be. Lettország győzelmével fellépett a B-csoport negyedik helyére és ugyanúgy hat pontja van, mint Svájcnak, Csehországnak és a címvédő svédeknek.

A másik A csoportos újonc Nagy-Britannia sem kezdte valami fényesen karrierjét az elitben, de az olaszokkal ellentétben a briteknek legalább már sikerült egy gólt szerezniük a tornán, kedd délután pedig Dánia ellen szerettek volna ehhez hozzátenni. Ez olyannyira nem sikerült nekik, hogy a dánok kíméletlenül átmasíroztak rajtuk, a brit csapat tulajdonképpen a mérkőzés 60 perce alatt csak kereste önmagát. Dánia már az első harmadban 3-0-s előnyt épített ki, de az igazi mészárlás csak a második harmadban kezdődött, ezt a szakaszt öt góllal nyerték meg. Az észak-európai csapat négy emberelőnyt is gólra váltott, de a kegyelemdöfést a végül mesterhármasig jutó Morten Poulsen vitte be, aki emberhátrányból lőtte meg a dánok kilencedik találatát. A britek számára nagyon rossz hír, hogy szerdán ismét jégre kell lépniük, ami még ennél is rosszabb, hogy egy pihent amerikai csapat ellen. Dánia számára szünnap következik a világbajnokságon, legközelebb a finnekkel játszanak csütörtökön.