Jégkorong-vb: nem borult a papírforma, nyertek a németek és Svájc is

Három mérkőzés után is hibátlan maradt a német jégkorong-válogatott a szlovákiai A csoportos világbajnokságon és ugyanezt mondhatja el magáról Svájc is.

Fotó: bild.de

Nem mondhatjuk, hogy nem kedvezett a sorsolás az olimpiai ezüstérmes németeknek a szlovákiai A csoportos világbajnokságon, hiszen az első három mérkőzésüket egyaránt olyan csapatok ellen vívhatták, amelyeknél papíron mindenképpen erősebbek. Nagy-Britannia és Dánia legyőzése után most a franciák következtek a német csapat számára, de nem mehettek biztosra, hiszen mind a briteket, mind a dánokat szoros találkozón múlták felül. Ezzel együtt a galloknak sem sikerült borítaniuk a papírformát, bár Moritz Seider vezető góljára még Damien Fleury révén érkezett válasz. A győztes találatot Matthias Plachta szerezte meg a találkozó 34. percében, majd Leon Draisaitl és Korbinian Holzer is betalált, így a németek végül 4-1-re diadalmaskodtak. Németország sikerével átvette a vezetést a finnektől az A-csoportban, de a java még csak ezután következik számukra, hiszen Szlovákia, Kanada, az Egyesült Államok és Finnország vár rájuk.

Svájc sem panaszkodhatott akkor, amikor elkészült a csoportkör menetrendje, a helvétek a világbajnokság leggyengébbnek tűnő csapatával, az olaszokkal nyitottak és ütötték ki őket, majd egy izgalmas mérkőzésen múlták felül Lettországot. Harmadikként a vélhetően a kiesés elkerüléséért küzdő Ausztria következett, ám Svájc tavaly csupán hosszabbítás után tudta legyőzni az osztrákokat és ezúttal sem számíthatott könnyű meccsre. Nem is lett az, a svájciak nagyon sokáig nem tudták megszerezni a vezetést a kiállításokkal tarkított találkozón, az első harmad utolsó másodperceiben Kevin Fiala reptette meg David Kickert kulacsát. A Linz kapusa egyébként kiváló estét fogott ki, gyakorlatilag kivédte a végig mezőnyfölényben hokizó svájciak szemét, de Roman Josi elemi erejű bombájánál már ő is tehetetlennek bizonyult az első fél óra elteltével. A harmadik harmadot némi közjáték szakította félbe, ugyanis egy törött palánkot kellett megjavítania a rendezőknek, de a szünet nem tett jót az osztrákoknak, akik a találkozó végére teljesen szétestek, Philipp Kurashev és Sven Andrihetto is kihasznált egy-egy emberelőnyt. Ausztria végül 28 büntető perccel fejezte be a találkozót, így pedig nem sok sanszuk volt a győzelemre. Reto Berra második kapott gól nélküli mérkőzését hozta le a tornán, hiszen az olaszok elleni kiütés alkalmával is ő állt a svájci ketrec előtt.