Eredivisie: hivatalosan is bajnok az Ajax (videó)

Ahogyan az várható volt az előző fordulót követően, az Ajax Amszterdam az utolsó játéknapon megnyerte története 34. bajnoki címét a holland bajnokságban.

Miután az előző fordulóban kikapott a PSV, így az eindhovenieknek lényegében elszállt az esélye a címvédésre. Pontszámban ugyan még utolérhették volna még az Ajaxot, ám 14-el több gólt kellett volna szerezniük, ami az évezred bravúrja lett volna.

A PSV az első percben hátrányba került a Heracles ellen, de végül 3-1-re győzött és így sikerrel zárta ugyan a szezont, de a második helyen.

Az Ajax végül a Graafschap otthonában biztosíthatta be története 34. bajnoki címét. A szezont duplázással és BL-elődöntővel letudó amszterdamiak Lasse Schöne szabadrúgásával szerezték meg a vezetést. A hazaiak a félidő végén egyenlítettek, de Nicolas Tagliafico a 44. percben ismét a vendégeket juttatta vezetéshez. A második játékrész során Dusan Tadic kétszer is megvillant (és így 28 góllal gólkirály lett), így az Ajax 4-1-es sikerrel biztosította be bajnoki elsőségét.