Jégkorong-vb: újabb drámai szlovák kudarc, megalázó olasz vereség

Németország még mindig hibátlan a szlovákiai jégkorong-világbajnokságon miután egy utolsó másodpercekben esett góllal 3-2-re legyőzte a házigazdát.

Fotó: nhl.com

Nagy Britannia negyedszer is vereséget szenvedett miután Kassán alulmaradt az Egyesült Államokkal szemben. A britek azonban ezúttal sem vallottak szégyent, majdnem negyedórán keresztül döntetlenre álltak az előző vb bronzérmesével szemben a második harmadban. Az amerikaiak végül így is könnyedén érvényesítették a papírformát és 6-3-ra győztek. A legjobb amerikai pontszerző Patrick Kane volt góllal és két gólpasszal.

Újabb drámai vereséget szenvedett a házigazda Szlovákia. A rendező 2-1-re vezetett a meglepően jól szereplő német válogatott ellen az 57. percben. Ekkor Markus Eisenschmid egyenlített majd huszonhét másodperccel a rendes játékidő letelte előtt Leon Draisaitl eldöntötte a meccset. A német csapat négyből négy mérkőzést nyert meg eddig, míg az egymás után másodszor is az utolsó percben kapituláló szlovákok esélye csökkent a továbbjutásra.

Svájc szintén hibátlan miután Pozsonyban 4-1-re verte Norvégiát. A mérkőzés legjobbja a duplázó Andres Ambühl volt.

A nap negyedik mérkőzésén Oroszország lényegében hokileckét adott az olaszoknak. Az eddig még gólt sem ütő taljánok 10-0-ra kaptak ki az olimpiai bajnoktól. A sztárok közül Jevgenyij Kuznyecov 2+2-vel, Nyikita Kucserov 1+3 ponttal zárt, Nyikita Guszev pedig három alkalommal hozta kihagyhatatlan helyzetbe valamelyik csapattársát.