NBA: magabiztos Warriors-sikerrel indult a nyugati döntő

A Golden State Warriors 116-94-re győzött a Portland Trail Blazers ellen az NBA Nyugati főcsoportjának első döntőmérkőzésén.

Golden State Warriors-Portland Trail Blazers 116-94

Fotó: AP

Kevin Durant továbbra sem áll Steve Kerr vezetőedző rendelkezésére a hazaiaknál, ám a címvédő a kétszeres döntő MVP-hiányában is hamar magához ragadta a vezetést. Egy 5-0-s portlandi vezetést követően a hazaiak átvették a vezetést és az előnyt nem is adták ki a kezükből. A nagyszünetben kilenc pont volt a távolság, amit ezután hamar megduplázott a Golden State. A Portlandnek volt tartása és az utolsó 12 percet mindössze mínusz hatról kezdték a vendégek, ám a zárónegyed hajrájára egyértelműen felülkerekedett. Az utolsó öt percben a GSW erőt demonstrált és végül fölényes sikerrel kezdte a nyugati döntőt.

Steph Curry-nek két nagyszerű periódusa volt ezen az estén, végül 9 bedobott triplával és 36 ponttal emelkedett ki a mezőnyből (Testvére Seth 3 pontig jutott a másik oldalon.). Klay Thompson 26 ponttal egészítette ki az idősebb Curry-testvért, Draymond Green pedig 12 ponttal és 10 gólpasszal mutatta meg hasznosságát.

A Portlandben egyértelműen alulteljesítettek a sztárok: CJ McCollum a vasárnap esti produkciója után ezúttal 7/19-el és 17 ponttal zárt, Rodney Hood szintén ennyiig jutott, Damian Lillard pedig szintén nem volt formában (19 pont).

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása 1-0 a Golden State javára. A következő mérkőzést is Oakland-ben rendezik.