NHL: egyetlen győzelemre a döntőtől a Boston (videó)

A Boston Bruins 2–1-re idegenben is legyőzte a Hurricanest a Keleti főcsoport döntőjében, így már 3–0-ra vezet. Ez volt a Carolina első hazai veresége az idei rájátszásban.

Fotó: nhl.com

Két hazai meccsét behúzta a Boston, így tulajdonképpel teljesen nyugodtan vághattak neki a Carolina elleni kiruccanásnak. Ellenben a Hurricanes oldalán volt miért aggódni, hiszen egy újabb vereség a kiesés szélére sodorja őket, ráadásul kapusuk, Petr Mrazek a két idegenbeli meccsen betlizett, így ezúttal Curtis McElhinney védte a hazai kaput. Ami nem egy életbiztosítás, hiszen veterán kora ellenére túl nagy tapasztalattal nem bír a rájátszásban.

De mint kiderült nem rajta ment el a meccs. Sokkal inkább kollégája, Tuukka Rask állította szinte megoldhatatlan feladat elé a hazai játékosokat, a Boston finn kapusa 35 védéssel – ebből 20-at az első játékrészben ért el -keserítette meg az életüket. McElhinney 29-ig jutott, de a második harmadban kétszer is bevették a kapuját a bostoniak, Chris Wagner és emberelőnyből Brad Marchand járt túl az eszén. Még ebben a húsz percben Calvin de Haan bombája ugyan becsúszott Rask mamutjai között, ezzel pedig elég korán kialakult a végeredmény.

A Bruins rajongói ezúttal sikeresen szurkoltak, hogy Marchand betaláljon, mert ha ő gólt lő, a csapat mérlege 22 győzelem és mindössze egyetlen vereség a rájátszásban. Rask pedig 11-5-ös mérleggel, 1.96-os kapott gólátlaggal és 93,9%-os védési hatékonysággal áll az alapszakasz után, ami egészen kiemelkedő. Szintén ünnepelhetett David Krejci, aki ezen az estén megszerezte 100. playoff pontját. A Boston a maival együtt egymás után a hatodik találkozóját nyerte a playoffban, amivel beállította a franchise-rekordot, és egy győzelemre került attól, hogy 2013 után ismét a Stanley Kupáért játsszon. A Carolina pedig csak magát okolhatja, emberelőnyös játéka nagyon gyenge, a rájátszásban 5/50-el állnak, a keddi estén öt ilyen lehetőséget hagytak kihasználatlanul.

NHL rájátszás, konferencia-döntő

Keleti konferencia

Carolina Hurricanes-Boston Bruins 1-2
A négy győzelemig tartó párharc állása 3-0 a Bostonnak. A következő mérkőzést a Carolina otthonában rendezik.