NBA: nagyszerű mérkőzés után került előnybe a Milwaukee

A Milwaukee Bucks 108-100 arányban győzött a Toronto Raptors ellen és így előnybe került a Keleti főcsoport döntőjében.

Fotó: AP

Milwaukee Bucks-Toronto Raptors 108-100

Az első negyed elején a vendégek egy 10-0-s sorozatnak köszönhetően 13 pontos előnyre tettek szert amelyet sokáig tartottak. A differencia a második negyed előtt 11, nagyszünetben 8 pont volt és mivel a Toronto kontrollálta is a játékot, úgy tűnt eséllyel veszik fel a kesztyűt a Bucks otthonában. Az utolsó tizenkét percben aztán jött a fordulat és a Milwaukee magára talált a Raptors pedig egyértelműen összeomlott. Kyle Lowry vezérletével a Toronto ugyan tartotta magát, de a hazaiak 99-108 után egy 9-0-s futást produkálva lezárták a mérkőzést.

A Milwaukee nyerőembere Brook Lopez volt aki 29 ponttal és 11 lepattanóval lépett előre, úgy, hogy pontjai nagyrészét az utolsó percekben szerezte. Giannis Antetokounmpo nem volt kiemelkedő, de amit tudott azt hozta (24 pont, 14 lepattanó, 6 gólpassz, 2 labdaszerzés, 3 blokk), míg a kispadról Malcolm Brogdon (15 pont) emelhető ki.

A Torontoban Kyle Lowry vállt a vezérré ám sem az irányító 30 pontja, sem pedig Kawhi Leonard 31 pontja nem volt elég, mivel a vendégek cseréi nem tudtak sokat hozzátenni csapatuk játékához.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása 1-0 a Milwaukee Bucks javára.