NHL: szabálytalan(?) góllal újra előnyben a Sharks (videó)

Visszavette pályaelőnyét a Sharks, de a hosszabbításban esett mindent eldöntő gól fura körülmények között esett, a Blues drukkerek duplán keserű szájízzel távozhattak az Enterprise Centerből.

Fotó: nhl.com

1-1-el ruccantak át a csapatok St. Louisba, tehát a Bluesnak sikerült ellopnia egy győzelmet San Joséból. Aztán az első harmadban úgy tűnt, ezt rögtön el is fecséreli a hazai csapat, Erik Karlsson - első gólja az idei rájátszásban –, majd Joe Thornton is betalált, húsz perc után kettővel ment a Sharks.

Alexander Steen a második harmadban közelebb hozta a Bluest, de újra jött egy Thornton-gól – a center 39 évesen és 317 naposan ért el először több gólt rájátszás-meccsen, ami ligakorrekord –, azaz megint kettő volt a vendégek előnye. Majd beindult a Blues henger. A hazaiak három gólt ütöttek még a második harmadban, David Perron két és fél perc alatt kettőt is, így 4-3-as hazai előnnyel korcsolyáztak le a jégről 40 percet követően.

Sokáig úgy tűnt, Jordan Binnington az este hátralévő részében már nem kap több gólt, elképesztő bravúrokat bemutatva, de a San José a hajrában lehozta kapusát, ami ezúttal bevált. 1:01-el a vége előtt Logan Couture közelről bekotorta a korongot, jöhetett a hosszabbítás.

Ahol végül egy Puhl Sándori fordulattal élve "véleményes góllal" csikarta ki a győzelmet a Sharks. A térdre eső Timo Meier ugyanis a kesztyűjével paskolta középre a korongot Gustav Nyquisthez, aki továbbpasszolta, Erik Karlsson lövése pedig végül átcsorgott a gólvonalon. A hazaiak természetesen reklamáltak, de a játékvezetők nem látták szabálytalannak az esetet, az NHL szabályai szerint pedig a kézzel adott passzok vizsgálatára nem rendelhető el videózás, csak a kézzel szerzett gólok gyanúja esetében.

Couture 14 góllal és 20 ponttal magabiztosan vezeti gól- és pontlistát - előbbi Joe Pavelskivel karöltve klubcsúcs is a rájátszásban. David Perron második gólját emberelőnyben szerezte, amivel 18 sikertelen emberelőny kísérletet követően végre betalált a Blues, bár sokra végül nem mentek vele.

NHL rájátszás, főcsoport-döntő

Nyugati konferencia

St. Louis Blues-San José Sharks 4-5 - hosszabbítás után
A négy győzelemig tartó párharc állása 2-1 a San Josénak. A következő mérkőzést a St. Louis otthonában rendezik.