FA-kupa: kiütéses győzelemmel írt történelmet a Manchester City (videó)

A Manchester City 6-0-ra legyőzte a Watfordot az angol kupasorozat döntőjében. Ezzel a sikerrel Pep Guardiola csapata lett az első amely egy szezonon belül kupát, bajnokságot és ligakupát nyert.

A Manchester City játékosai azzal a tudattal léptek pályára, hogy történelmet írhatnak, hiszen korábban egyetlen csapatnak sem sikerült a három jelentős angol trófeát megnyerni egy szezonon belül. Pep Guardiola csapatára ráadásul nem is egy topcsapat, hanem a szakértők által kissé lesajnált Watford várt a döntőben.

A meccs első helyzetét a watfordiak hagyták ki, amikor is Gerard Deulofeu lőtte a labdát Edersonba egy kontratámadás végén. A kihagyott lehetőséget követően a 26. percben a manchesteriek meg is szerezték a vezetést miután David Silva megpattanó lövése utat talált a hálóba.

A 38. percben a City ismét bevette Gomes kapuját a kérdés az volt, hogy Gabriel Jesus vagy Raheem Sterling ért-e labdába utoljára a gólvonal előtt. A találatot végül az angol szélsőnek adták.

A második félidő elején is a Manchester nyomott, a mezőnyfölényük a 61. percben újabb góllá érett és Kevin de Bruyne lényegében el is döntötte a kupa sorsát. Az elemében lévő belga sztár hét perccel később Gabriel Jesust hozta kihagyhatatlan helyzetbe tovább növelve a különbséget.

A meccs hajrája egyértelműen Raheen Sterlingről szólt aki előbb a második majd a harmadik gólját is belőtte kialakítva a 6-0-s végeredményt. A támadó Stan Mortensen 1953-as bravúrja mellett az egyetlen aki háromszor talált be angol kupadöntőn.

A Manchester City története során hatodik alkalommal nyerte el az FA-kupát. Az első számú kupasorozatot legutóbb 2011-ben nyerte meg a gárda. Utoljára az 1902/03-as idényben volt ekkora különbség két csapat között a fináléban, akkor a Bury verte 6-0-ra a Derby County-t.

Azzal, hogy a Manchester City megnyerte a bajnokságot és a kupát is, eldőlt, hogy a Wolverhampton Wanderers indulhat hetedikként az Európa-ligában. A következő szezonban az angol szuperkupáért a City a Liverpoollal mérkőzik majd.

Manchester City-Watford 6-0 (2-0)

London, Wembley Stadion. Vezette: Kevin Friend
Manchester City Ederson – K. Walker, Kompany, Laporte, Zincsenko – Bernardo Silva, Gündogan (L. Sané, 73.), David Silva (Stones, 79.) – Mahrez (De Bruyne, 55.), Gabriel Jesus, Sterling.
Watford: Gomes – Femenía, Mariappa, Cathcart, Holebasz – Capoue, Doucouré, W. Hughes (Cleverley, 73.), R. Pereyra (Success, 66.) – Deulofeu (A. Gray, 66.), Deeney.

Gólszerző: David Silva (26.), Sterling (38., 81., 87.), De Bruyne (61.), Gabriel Jesus (68.)