NBA: erődemonstrációt tartott a Milwaukee

A Bucks második hazai mérkőzését is megnyerte az NBA keleti konferenciájának döntőjében, ráadásul jóval simábban, mint az előzőt.

Fotó: Washington Post

A Toronto kezében ott volt a lehetőség a párharc első mérkőzésén, hogy azonnal elvegye az alapszakasz-győztes pályaelőnyét, ám többek között Brook Lopez tündöklésének köszönhetően ez nem sikerült. A párharc második mérkőzésén viszont esélye sem volt a kanadai gárdának, a Milwaukee az első pillanattól kezdve nyomatékosította, 2-0-s előnnyel szeretne elutazni Torontóba. A nagyszünetben már 25-el vezettek a hazaiak, de volt a különbség 28 pont is, Giannis Antetokounmpóra nem volt válasza a Raptorsnak, a görög szörnyeteg 30 ponttal, 17 lepattanóval, 5 gólpasszal és 2 blokkal fejezte be a találkozót. A Milwaukee az egész mérkőzésen nagyon vigyázott a labdára, a 48 perc során mindössze hétszer adták el a játékszert, a vendégeknél hiába jutott el Kawhi Leonard 31 pontig, ezen az estén ez kevés volt a győzelemhez.

NBA rájátszás, keleti konferencia-döntő

Milwaukee Bucks-Toronto Raptors 125-103
A négy győzelemig tartó párharc állása 2-0 a Milwaukee-nak. A következő mérkőzést Torontóban rendezik.