Női BL-döntő: Marozsán gólt lőtt, könnyed lyoni címvédés (videó)

A Lyon sorozatban negyedszer is megnyerte a női Bajnokok Ligáját, miután a döntőben 4-1-re legyőzte a Barcelonát. A finálé első gólját a lyoniak magyar származású játékosa Marozsán Dzsenifer szerezte.

Az Olympique Lyon története hatodik győzelméért lépett pályára a budapesti Groupama Arénában, míg a Barcelona első spanyol csapatként jutott el a Bajnokok Ligája fináléjába. A döntő egyértelmű esélyesének a háromszoros címvédő francia csapat számított. A lyoni kezdőben ott volt a budapesti születésű német válogatott középpályás Marozsán Dzsenifer.

Minden idők legnézettebb magyarországi futballmérkőzése (több mint 19 ezer ember foglalt helyet a lelátókon) lényegében egy lyoni góllal kezdődött miután Marozsán Dzsenifer már az ötödik percben bevette a barcelonai kaput.

A vezetés megszerzése után is óriási nyomást helyezett ellenfelére a Lyon és sorra dolgozták ki a helyzeteket. A 14. percben aztán ismét megrezgett a háló miután Ada Hegerberg is betalált.

A kupa sorsa aztán a 19. percre el is dőlt, miután Hederberg másodszor is megvillant.

A Lyon és a norvég gólzsák azonban 3-0 után sem álltak le és az újabb találatának köszönhetően fél óra után már megalázó volt a különbség. A csatár az első olyan játékos a női Bajnokok Ligája történetében, aki mesterhármast szerzett fináléban.

A barcelonaiak hiába próbálták meg átvenni a játék irányítását, az első félidő végül 4-0-s lyoni vezetéssel zárult.

A második félidőben a franciák visszavettek a tempóból és így kiegyenlítettebbé vállt a játék. Sokáig úgy tűnt, hogy nem változik az eredmény, de végül a barcelonaiak a véghajrában szépítettek a nigériai Asisat Oshoala révén.

A mérkőzést 4-1-re megnyerő Lyon 2011, 2012, 2016, 2017 és 2018 után hódította el ismét a Bajnokok Ligája trófeáját. A kupaátadásnál a csapatkapitány és immáron hatszoros BL-győztes Wendie Renard helyett Marozsán Dzsenifer vette át először a serleget.

Lyon-Barcelona 4-1 (4-0)

Budapest, Groupama Aréna, 19 500 néző. Vezeti: Anasztaszija Pusztovojtova
Lyon: Bouhaddi – Bronze, Renard, M`Bock Bathy, Majri – Fishlock (Kumagai, 72.), Henry, Marozsán – Van de Sanden (Cascarino, 63.), Hegerberg, Le Sommer (Bacha, 82.). Vezetőedző: Reynald Pedras.
Barcelona: Panos – Torrejón, Pereira (Van der Gragt, 81.), León, Ouahabi – Losada, Bonmati (Andressa Alves, 69.), Alexia, Mariona – Martens, Duggan (Oshoala, 69.). Vezetőedző: Lluis Cortes.