Szörf: Gádorfalvi Áron ezüstérmes a Raceboard-Eb-n

Gádorfalvi Áron ezüstérmet szerzett a Csehországban rendezett Raceboard Európa-bajnokságon.

FORRÁS: HTTP://EUROPEANS2017.RACEBOARD.ORG

A hat olimpián résztvevő Gádorfalvi végig az élmezőnyben versenyzett a 13 futam során és a második helyen zárt. Az Európa-bajnoki címet Joao Rodrigues szerezte meg. A magyar szörfös 2017-ben megnyerte a kontinensviadalt tavaly pedig szintén ezüstérmes lett.

A juniorok versenyében Jancsó Benedek szintén ezüstérmet szerzett. Ezek az eredmények már csak azért is szembetűnőek mert jövőre Balatonfüreden rendezik a szakág világbajnokságát.

A szakág világbajnokságát jövőre Balatonfüreden rendezik.
A Raceboard olyan versenyszörf, amely sverttel (uszony) is rendelkezik, hossza 3-4 méter, a legnagyobb vitorla férfiaknál 9,5, a nőknél 8,5 négyzetméteres.