NBA : maratoni csata után szépített a Toronto

A Toronto Raptors kétszeri hosszabbítás után 118-113-ra győzött a Milwaukee Bucks ellen és így szépített a Keleti főcsoport döntőjében.

Fotó: Getty Images

Toronto Raptors-Milwaukee Bucks 118-113 - kétszeri hosszabbítás után

Lényegében egyszerű volt a képlet: ha a Toronto ma nem győz akkor a párharc végkimenetele egyre biztosabban Milwaukee-i továbbjutást sejtet. A Raptors rögtön az első percben ennek szellemében játszott és tizenkét perc után kilenc ponttal ellépett. Nick Nurse csapata ezután nagyon sokáig előnyben volt, és a vendégek csak 88-88-ál tudták utolérni a torontóiakat. Akár 48 perc alatt el is dőlhetett volna a meccs, ám Pascal Siakam három büntetőt rontott, Khris Middleton pedig az utolsó másodpercben kiegyenlített.

Az első hosszabbításban egy perccel a vége előtt még négy ponttal mentek a hazaiak, ám a Bucks innen is felállt. A lélektani előny nem sokáig volt a Milwaukee-nál, mivel hiába vették át a vezetést a vendégek, Giannis Antetokounmpo kipontozódott. Ez fontos fordulópontot jelentett a Toronto végül egy Marc Gasol-triplával végleg megtörte az ellenfél lendületét és megnyerte a meccset.

Kawhi Leonard hozta azt amit vártak tőle (36 pont), de ezúttal Pascal Siakam sem tűnt el (25 pont, 11 lepattanó), Marc Gasol (16 pont, 7 gólpassz, 12 lepattanó) pedig legjobb meccsét játszotta a szériában. Rajtuk kívül még Norman Powell volt az aki előlépett és meg sem állt 19 pontig.

A vendégeknél Giannis Antetokounmpo 23 alkalommal kaparintotta meg a lepattanót, de a borzalmas napot kifogó görög szupersztárt 12 ponton tartották a torontói védők. Ezzel kihúzták a Bucks méregfogát, Malcolm Brogdon (20 pont) és George Hill (24 pont) teljesítménye meg önmagában kevés volt a mai vendégsikerhez.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása 2-1 a Milwaukee Bucks javára.