NHL: a Blues került közelebb a döntőhöz

A St. Louis Blues 5-0-ra győzött San Joséban a Nyugati főcsoport döntőjének ötödik mérkőzésén és így egyetlen sikerre került attól, hogy a Stanley-kupáért mérkőzhessen.

Fotó: Getty Images

San Jose Sharks-St. Louis Blues 0-5

A mérkőzés első harmadában a hazaiak voltak fölényben, de Jordan Binnington remek védéseivel a vendégek tartani tudták az eredményt. A kevés St Louis-i lehetőség közül egy azonban beakadt miután Oskar Sundqvist kihasználta a hazai védelem kapitális bakiját.

A Blues a második játékrészre teljesen átvette a játék irányítását és előbb Jaden Schwartz növelte csapata előnyét, majd Vlagyimir Taraszenko büntetőből volt eredményes. A hazaiaknál ráadásul Karlsson, Pavelski és Hertl számára is idő előtt ért véget a mérkőzés sérülés miatt. A vendégek az utolsó húsz percben sem álltak le és Schwartz belőtte a második és a harmadik gólját is.

Utóbbi annyira demoralizáló volt a San Jose-i játékosok számára, hogy az utolsó percekben már direkt szabálytalankodtak. A Sharks csődjét Evander Kane és Micheal Haley tetőzte be.

Jordan Binnington mind a 21 hazai lövést védte és így először zárt kapott gól nélkül a playoffban. Jaden Schwartz másodszor triplázott egy rájátszáson belül. Erre a bravúrra az elmúlt 25 évben csak Wayne Gretzky, Daniel Alfredsson, Patrick Marleau és Johan Frantzen volt képes.

A hatodik meccsre St Louis-ban kerül sor, a "Zenészek" 1970 után vívhatják ki ismét a döntőbe jutást.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3-2 a St. Louis Blues javára.