Férfi kosárlabda NB I: minden negyeddöntő 2-0-ra áll

A címvédő Szolnoki Olaj, az alapszakaszgyőztes Körmend, a Szombathely valamint a Pécs is idegenben győzött kedden a férfi kosárlabda NB I-ben, így növelték előnyüket a negyeddöntő második mérkőzésén.

A Szolnok főként a válogatott Vojvoda Dávid 36 pontjának köszönhette paksi sikerét - a találkozón 200 pont született -, és pénteken odahaza ismét bejuthat a négy közé, míg a vasi csapat óriási izgalmak végén, Desonta Bradford hat másodperccel a vége előtt dobott duplájával nyert Sopronban. A Szombathely 42 pontos hazai győzelmét követően Kecskeméten is magabiztosan nyert, így ugyancsak 2-0-ra vezet az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban, ahogy a Pécs is, amely nyolc ponttal győzött Jászberényben.

A harmadik mérkőzéseket pénteken játsszák.

Eredmények
negyeddöntő, második mérkőzések:

Sopron KC-Egis Körmend 89-90 (31-14, 11-23, 16-30, 31-23)
    Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2-0 a Körmend javára.

JP Auto-JKSE - Pécsi VSK-Veolia 68-76 (17-18, 14-22, 23-14, 14-22)
    Az állás 2-0 a Pécs javára.

Atomerőmű SE-Szolnoki Olaj KK 97-103 (16-21, 28-19, 27-29, 26-34)
    Az állás 2-0 a Szolnok javára.

KTE-Duna Aszfalt - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 56-85 (20-20, 8-27, 15-18, 13-20)
    Az állás 2-0 a Szombathely javára.

Fotó: hunbasket.hu