Jégkorong-vb: Oroszország bejelentkezett a világbajnoki címért

A világsztárokkal tűzdelt orosz jégkorong-válogatott egy harmad alatt kiütötte a címvédő Svédországot és hibátlan mérleggel megnyerte csoportját. Kanada nyerte az észak-amerikai ütközetet.

Nem sok nyitott kérdés maradt a szlovákiai A csoportos jégkorong-világbajnokság csoportkörének utolsó mérkőzései előtt, csupán az nem dőlt még el, hogy a négy-négy továbbjutó együttes milyen sorrendben lép tovább a negyeddöntőbe. Az Egyesült Államok csapatának mindenképpen le kellett volna győznie Kanadát ahhoz, hogy megnyerje csoportját és elkerülje Oroszországot az egyenes kieséses szakasz első körében, ennek megfelelően óriási lendülettel kezdtek, ennek ellenére Pierre-Luc Dubois találatával mégis a kanadaiak jutottak előnyhöz a második perc végén, Mark Stone remekbe szabott passzát váltotta gólra a Columbus csatára. Néhány perccel később növelte előnyét Kanada, Kyle Turris és Anthony Mantha vittek végig egy kettő az egy elleni akciót, utóbbi készített elő, előbbi talált be az amerikai kapuba. A második harmad elején aztán Jared McCann-nek is összejött a gólszerzés, s bár az amerikaiak mindent megtettek a gólszerzés érdekében, ez nem jött össze nekik. Kanada győzelmével megnyerte az A-csoportot és Svájccal találkozik a negyeddöntőben, míg az Egyesült Államok csapatára Oroszország vár.

Az az Oroszország, amely komoly üzenetet adott fel a világbajnokság csapatainak a svédek kivégzésével. Pedig a címvédő Gabriel Landeskog góljával előnybe került az első harmadban, ám a második felvonásban elképesztő erődemonstrációt tartott az orosz csapat. Sorrendben Artjom Anyiszimov, Jevgenyij Dadonov, Alex Ovecskin, Kirill Kaprizov, Mikhail Grigorenko és Jevgenyij Malkin is betalált a svéd kapuba és 40 perc játékot követően 6-1-el demoralizálták a svédeket. A záró harmadot azért sikerült megnyernie Svédországnak, olyannyira, hogy a végére három gólra is felzárkóztak, de összességében az oroszok nagyon magabiztos győzelemmel és hibátlan mérleggel masíroztak be a negyeddöntőbe. Svédország vereségével csak csoportja harmadik helyén lépett tovább, a negyeddöntőben pedig presztízs csatát vív Finnországgal.

Győzelemmel zárta a világbajnokságot a negyeddöntőről lecsúszó Lettország, amely hátrányból fordítva verte Norvégiát, míg a házigazda szlovákok szétlövéses győzelemmel búcsúztatták a válogatottól visszavonuló Ladislav Nagyot.