NBA: nincsen döntő a Golden State nélkül

Az NBA-címvédő Golden State Warriors hosszabbítás után negyedszer is legyőzte a Portlandet a nyugati konferencia fináléjában, így söpréssel jutott be zsinórban ötödik döntőjébe.

Fotó: Washington Post

Az utolsó szalmaszálba kapaszkodhatott volna a Portland Trail Blazers a nyugati konferencia döntőjének negyedik mérkőzésén, ugyanis az első három felvonást egyaránt a címvédő Golden State Warriors nyerte. Az oaklandi gárdának tehát mindössze egyetlen győzelemre volt szüksége ahhoz, hogy egymást követő ötödik szezonjában is ott legyen az NBA nagydöntőjében, ezt a győzelmet pedig egy végletekig kiélezett találkozón be is zsebelték Steph Curryék, újabb nagy feltámadást bemutatva.

A Portland ezúttal a párharc második mérkőzéséhez hasonlóan szoros küzdelemre késztette a bajnokot, amely azonban megmutatta, hogy miért is a liga legjobb csapata. Steph Curry, Draymond Green és Klay Thompson is kegyetlen időzítéssel süllyesztett el egy-egy hárompontost portlandi szempontból a legrosszabb pillanatokban, így hiába vezetett gyakorlatilag a második negyed közepétől a meccs végéig a Trail Blazers - volt bőven tíz pont fölött is a különbség -, az utolsó másodpercekre lefaragta hátrányát a Warriors és kiharcolta a hosszabbítást.

A túlórában aztán már nem engedték ki a győzelmet a kezük közül a vendégek, Steph Curry pedig ismét megmutatta, hogy Kevin Durant hiányában elő tud lépni, szinte végig a parketten tartotta Steve Kerr vezetőedző, ő pedig beszórt 37 pontot, leszedett 13 lepattanót és kiosztott 11 gólpasszt - masszív tripla duplával szállt ki a meccsből. Ugyanígy tett Draymond Green is, aki 18 pontos, 14 lepattanós, 11 gólpasszos estét tudhat maga mögött.

A portlandi kezdőötösre nem lehetett panasza a hazai publikumnak, Meyers Leonard 30, CJ McCollum 26, Damian Lillard pedig 28 pontot dobott, de a kiegészítő emberektől ezúttal elmaradt a segítség, így pedig nem is lehetett más a párharc vége, csak söprés. A Warriors most rápihenhet a fináléra, ugyanis Keleten a Milwaukee és a Toronto még legalább két mérkőzést játszik egymással, így nem lesz egyszerű dolga egyik csapatnak sem a döntőben már Duranttel felálló címvédő ellen.