Kézilabda: a Veszprém fél kézzel már fogja a bajnoki trófeát

Hiába vezetett eggyel a félidőben a bajnoki címvédő MOL-Pick Szeged a bajnoki döntő első felvonásán, a második játékrészben hatalmas verést mért rájuk a Veszprém.

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Volt már néhány komoly leolvadása ebben a szezonban a Szegednek, de akkorára még nem volt példa, mint amekkorát csütörtök este mutattak be a kékek a Veszprém elleni bajnoki döntő első felvonásán. Pedig az alapszakasz győztese idén eddig háromszor találkozott a bakonyiakkal, s mindannyiszor a Tisza-partiak örülhettek, Debrecenben ráadásul a Magyar Kupa trófeát is sikerült elhódítania Juan Carlos Pastor együttesének a Veszprém kárára.

Ezen az estén harminc percen keresztül úgy tűnt, hogy az idei meccseken látott tendencia folytatódik, s bár a hazaiaknak volt labdája a négygólos vezetéshez is, a szünetre egygólos előnnyel mégis a Szeged vonulhatott. Ennek elsősorban Joan Canellas remek támadásban mutatott teljesítménye és Marin Sego elképesztő bravúrjai kellettek, s hogy nem lett nagyobb ez a szegedi előny, arról Mikler Roland is gondoskodott, a nyáron éppen a Tisza-őartra költöző kapus tartotta a lépést horvát kollégájával.

A fordulás után aztán ugyanúgy széthullott fejben a Szeged, ahogy a Vardar Szkopje elleni idegenbeli Bajnokok Ligája mérkőzésen, a Veszprém pedig megérezte a vérszagot. Sego védései elmaradtak, gyakorlatilag minden támadásból gólt szereztek Nagy Lászlóék, miközben a szegediek egyre görcsösebben és egyre több hibával kézilabdáztak. A hajrában már csak az volt a kérdés, hogy mekkora előnyt tud szerezni a Veszprém a vasárnapi, szegedi visszavágóra, de a bakonyiak meg sem álltak tizenegy gólig.

A Telekom Veszprém ezzel fél kézzel már a kezében tarthatja a trófeát, s nagyon úgy tűnik, a Szegednek harmadik bajnoki címe után sem sikerül a címvédés. A hazaiak a második félidő elején 14-2-es sorozatot produkáltak a Veszprém legeredményesebb játékosa Dragan Gajic volt kilenc góllal.