Roland Garros: Babos Tímea közel a főtáblához

Babos Tímea három szettben győzte le az olasz Martina Trevisant a Roland Garros női egyes selejtezőjének második fordulójában, így már csak egy mérkőzést kell megnyernie a főtáblára jutáshoz.

Fotó: Babos Tímea

A világranglistán jelenleg 138. magyar teniszezőnő a kvalifikáció első körében a montenegrói Danka Kovinicset búcsúztatta, így a második fordulóban Martina Trevisan várt rá. A világranglistán 157. olasz lány még sosem szerepelt Grand Slam-torna főtábláján, ennek ellenére megizzasztotta Babost.

Az első szettben azonnal sikerült elhúznia 2:0-ra, de ezt követően Babos kétszer is elvette az adogatását és negyven perc játékot követően megnyerte az első szettet. A második szettet is Trevisan kezdte jobban, 4:1-re is elhúzott, majd 5:2-nél ismét brékelt, s mivel Babos játszmalabdánál beütötte harmadik kettős hibáját, az olasz lány megnyerte a második szettet.

A döntő felvonásban 5:5-ig fej-fej mellett haladtak a játékosok, mindkét teniszezőnő egyszer-egyszer vette el a másik adogatását, ekkor azonban Babosnak újfent sikerült ezt megtennie és az első meccslabdáját kihasználva megnyerte a több mint két és fél órás maratoni ütközetet.

Babosnak a főtáblára jutáshoz a világranglista 140. helyén álló spanyol Aliona Bolsova Zadoinovot kell legyőznie.