Magyar Kupa: sikeresnek mondhatja az idényt a Mol Vidi Nikolic szerint

Így látták a szombati kupadöntőt az edzők és a játékosok.

Kép forrása: molvidi.hu

Az izgalmas mérkőzésen végül 2-1-re diadalmaskodó Mol Vidi FC vezetőedzője, Marko Nikolic a találkozót követő sajtótájékoztatón elmondta, hogy három célkitűzésükből kettőt sikerült teljesíteniük, így elégedettek lehetnek.

Gratulálok a csapatnak, egy nagyon jó szezon végén megérdemelt győzelmet arattunk a kupadöntőben. Három célunk volt a szezon elején, a sikeres nemzetközi szereplés, a bajnoki cím és a kupagyőzelem. Ebből kettőt teljesítettünk, úgyhogy sikeresnek mondhatjuk ezt az idényt - nyilatkozta a szerb tréner.

A siker mellett megemlítette, hogy örül annak, hogy ilyen sokan buzdították a csapatot és, hogy méltó lezárása volt ez az összecsapás a szezonnak.

Jó lezárása volt ez a mérkőzés a szezonnak. A játékosok minden dicséretet megérdemelnek, nagyon örülök, hogy ilyen sokan eljöttek Székesfehérvárról. Ezúttal itt volt a tábor is, ami szintén sokat jelentett. A Honvédnak is gratulálok, az első félidőben jobbak voltak, de a másodikban egy fordulatszámmal feljebb kapcsoltunk és ez elég volt. Közel 60 meccset játszottunk a szezonban, azt gondolom, ez magyar rekord. Ehhez képest a 2 hét pihenő nem lesz túl sok, de utána újra mindent meg fogunk tenni, hogy megint sikeresek legyünk Európában - folytatta Marko Nikolic.

A mérkőzésről elmondta, hogy az első félidőben nem sikerült kellően felpörögniük, de a második játékrészben fordulatot váltottak, és ez elég volt a győzelemhez.

Az elmúlt hónapban 4 meccset játszottunk, de tét nélkül, talán törvényszerű volt, hogy nem lesz egyszerű felpörögni egy döntőre, nem is sikerült az első félidőben. A Honvéd úgy játszott, ahogy eddig, nem leptek meg bennünket, de nem voltunk elég élesek. A szünetben elmondtam, hogy hiszek bennünk, de a győzelemhez nagyobb fordulatra kell kapcsolni. Ezt meg is tették, megmutatták, hogy fantasztikus mentalitással bírnak. Ha az egész találkozót nézem, akkor is azt mondom, megérdemelt volt a győzelem.

A negyedik játékvezető küldött el a kispadtól. A meg nem adott gólnál lehet, hogy a labdát kicsit agresszív mozdulattal tettem a helyére, de nem mondtam semmi rosszat. De nincs ezzel semmi gond, a lényeg hogy miénk lett a kupa - mondta a mérkőzésről a szerb edző. (molvidi.hu)

A másik oldalon Supka Attila gratulált ellenfelének és elmondta, hogy a második félidő Vidi fölényét ők idézték elő, de nem ment el az mellett sem, hogy nem tudták végrehajtani a kért cserét az egyenlítőgól előtt.

Leginkább az hiányzott, hogy még egy gólt rúgjunk, pedig a lehetőségeink megvoltak hozzá. A végén történtek olyan dolgok, melyek befolyásolták a végeredményt, hiszen az egyenlítő gól előtt cserét kértünk, de nem tudott bemenni az új játékos. Nehéz szezon után vagyunk, a nyáron sok játékos elment, mindig próbáltuk újraépíteni a csapatot. Ez a maximum volt amit ki tudtunk hozni ebből az évből, hiszen mehetünk az Európa Ligába és a kupadöntőbe is bejutottunk - nyilatkozta a mérkőzés után az M4 Sportnak a tréner. (m4sport.hu)

A Budapest Honvéd játékosai közül Holender Filipet és Gróf Dávidot is megszólaltatták az összecsapás után. Mindkét játékos elmondta, hogy az első félidőben jobban játszottak, viszont a második játékrészben ténylegesen jobb volt a Vidi. Holender emellett megemlítette, hogy a szurkolók miatt is szeretett volna kupagyőzelemmel távozni, hiszen hazai környezetet teremtettek nekik a drukkerek.

A Mol Vidinél az egyenlítőgólt szerző Anel Hadzic valamint Juhász Roland is nyilatkozott a mérkőzést követően. A bosnyák játékos elmondta, hogy a borzasztó első félidőt után a szünetben megbeszélték, hogy változtatni kell a második játékrészben és a végén megcsinálták. A magyar válogatott védő emellett megemlítette, hogy a következő szezon lesz számára az utolsó és reméli, hogy az is hasonlóan szép lesz, mint az idei.