Kajak-kenu vk - négy magyar érem Duisburgban

Négy magyar érem, közte egy aranyérem született a Duisburgban rendezett kajak-kenu világkupaversenyen.

Fotó: MTI

A nap magyar aranyérmét Balla Virág szerezte meg aki a kenusok női 500 méteres versenyszámában bizonyult legyőzhetetlennek. Kopasz Bálint remekelt a mai napon: K-1 500 méteren csak Tob Liebscher tudta megelőzni, míg az olimpiai számnak számító 1000-es távon bronzérmet szerzett.

A negyedik magyar érem szintén női kenuban született: Devecseriné Takács Kincső női C-1 200 méteren szerzett bronzérmet két kanadai versenyző mögött.

Az első döntős napon további két magyar versenyzett még: az egyformán kajakos Apagyi Levente 200 méter egyesben, Kós Benedek Tibor pedig 500 méter egyesben zárt nyolcadikként.

A vasárnapig tartó duisburgi versenyen főleg fiatal magyar kajakosok, kenusok versenyeznek, hogy felmérjék, hogy hol tartanak a nemzetközi mezőnyhöz viszonyítva.