NHL: St. Louisban tartott erődemonstrációt a Bruins

A Boston saját közönsége előtt mosta fel a jeget a St. Louis Blues-zal és visszavette pályaelőnyét a Stanley-kupa döntő harmadik mérkőzésén.

Fotó: nhl.com

Kedvező helyzetből várhatta a St. Louis a Boston elleni döntő első hazai mérkőzését, hiszen a Blues a párharc második mérkőzésén hosszabbítás után nyerni tudott idegenben, ezzel megszerezte a pályaelőnyt. St. Louisban már az első két mérkőzésen is csordultig megtelt az aréna, pedig akkor csak a kivetítőn nézhették a mérkőzéseket, ezúttal viszont teljes valójában csodálhatta meg a parázs ütközeteket és az elképesztő iramot a St. Louis-i publikum.

A csapatok őrült sebességgel és meg ennél is nagyobb keménységgel vetették bele magukat a küzdelembe, az első percben több csontzenét szolgáltató ütközést is feljegyezhettünk. Annak ellenére, hogy a hazaiak kezdték talán egy hajszállal jobban a találkozót, Patrice Bergeron emberelőnyös góljával mégis a bostoniak szereztek vezetést, ami szemmel láthatóan megrengette a Blues játékosok hitét, különösen Jordan Binnington kapusét. Bő két perccel az első harmad vége előtt Charlie Coyle ez létszámfölényes kontratámadás végén növelte kétgólosra a bostoni előnyt, majd tíz másodperccel az első szünet előtt Sean Kuraly már a harmadik Bruins-találatot is elhelyezte a hazai kapuban. Craig Berube, a Blues trénere visszanézést követelt, mondván leshelyzet előzte meg Kuraly gólját, ám a játékvezetők szabályosnak titulálták a találatot és még egy kétperces büntetést is kiróttak a St. Louisra.

A második harmad elején David Pastrnak azonnal meg is büntette ezt a könnyelműséget, még 21 perce sem játszottak a csapatok, már 0-4 állt az eredményjelzőn, s tulajdonképpen el is dőlt a mérkőzés. Bár Ivan Barbashev néhány pillanatra még visszaadta a reményt a hazai közönségnek, de ez alig tartott tovább egy percnél, amikor Torey Krug már a Bruins harmadik emberelőnyös helyzetét váltotta gólra. Jordan Binnington számára itt ért véget a találkozó, Berube mester ugyanis lekapta és beküldte Jake Allent, aki már megúszta két bekapott góllal.

A St. Louis ezt megelőzően 1970. május 5-én nyert utoljára Stanley-kupa mérkőzést saját közönsége előtt, azóta hatszor is vereséget szenvedett és az újabb győzelem tovább várat magára. A találkozó hőse egyébként kétségtelenül az a Torey Krug volt, ő lett az első olyan játékos a Bruins történelmében, aki négy pontot tudott szerezni a finálé egyik mérkőzésén. A találkozót egyértelműen a Boston emberelőnyös játéka döntötte el, a Bluesnak pedig égetően fontos lenne megnyernie a párharc negyedik felvonását, különben nagyon távol kerülnek a hőn áhított trófeától.

NHL, Stanley-kupa döntő, 3. mérkőzés

St. Louis Blues-Boston Bruins 2-7
A négy győzelemig tartó párharc állása 2-1 a Bostonnak. A következő mérkőzést St. Louisban rendezik.