NBA: létfontosságú győzelemmel egyenlített a Golden State, Thompson megsérült

A Golden State Warriors elvette a Toronto Raptors pályaelőnyét az NBA döntőjében miután 109-104-es győzelmet aratott.  A címvédő azonban lehet, hogy elvesztette Klay Thompsont a következő mérkőzésre.

Fotó: NBA.com

Toronto Raptors-Golden State Warriors 104-109

A nagydöntő első mérkőzésén aratott hazai sikert követően a Toronto ismét hazai pályán fogadta a címvédőt. Amióta Steve Kerr a Golden State edzője, a Warriors soha nem került 2-0-s hátrányba egyetlen párharcban sem, mivel azonban Kevin Durant ma sem játszott néhány szakértő erre esélyt látott.

Az első negyed kiegyenlített játékot hozott, főleg a hazaiak álltak jobban, de a különbség sosem léte túl a hat pontot. Steph Curry nem érezte jól magát és a kétszeres MVP-nek a meccs első felében nem is ment a játék (csak a hatodik triplakísérletét tudta bedobni). A Raptors uralta a második rész elejét és hamar tíz pont fölé tornázta a differenciát. A Warriors a negyed vége előtt rákapcsolt, így végül 59-54-el fordultak a csapatok.

A harmadik negyedben immáron legendásan erős a GSW és ez most is megmutatkozott. A vendégek futottak egy 24-6-os sorozatot aminek köszönhetően néhány perc alatt kényelmes előnyre tettek szert (65-78).  A Toronto ugyan így is visszajött egyszer négy pontra de az utolsó 12 perc 88-80-as oaklandi vezetésről kezdődött.

Hiába vezetett azonban egyre biztosabban a címvédő: Steve Kerr gondjai sokasodtak: előbb Kevon Looney dőlt ki, majd Klay Thompsonnak kellett az öltözőbe menni. Utóbbi játékos eléggé bicegett és még az is lehet, hogy ki kell hagynia a következő mérkőzést/mérkőzéseket.

95-106-ot követően a Toronto produkált egy 9-0-s futást és nyílttá tették a hazaiak a mérkőzést az utolsó percre. Hiába kérte Nick Nurse vezetőedző a játékosait, hogy foultoljanak, ezt nem tudták megtenni, Andre Igoudala pedig tiszta helyzetből bedobta a meccset eldöntő triplát.

Ha Klay Thompson kidől akkor az óriási érvágás lesz a Golden State számára, mivel ma pont ő volt aki 25 pontjával átvette a karmesteri szerepet. Steph Curry ugyan magára talált, de 23 pontját 6/17-es mezőnymutatóval érte el, 3/10-es triplamutatója pedig nem éppen őt idézte.

Draymond Green számára nem jött össze a tripla-dupla sorozatban ötödször, de 17 ponttal, 10 lepattanóval és 9 gólpasszal nem kell szégyenkeznie, mint ahogy DeMarcus Cousins is magára talált (11 pont, 10 lepattanó). A cserék közül ezúttal Quinn Cook szállította a legtöbb pontot (9-et).

A Raptorsban Kawhi Leonard ma is túl sokat vállalt és 8/20-as mezőnymutató mellett jutott el 34 pontig (16/16 büntető), az első meccs hőse Pascal Siakam pedig 40 perc alatt tudott eljutni 12 pontig. Marc Gasol ezúttal a védekezésben volt csak hasznos, Kyle Lowry pedig hamar foultgondokba keveredett, végül ki is pontozódott. A torontói cserék közül Fred VanVleet 17 pontja és Serge Ibaka 10 lepattanója emelhető ki.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1-1. A párharc harmadik mérkőzését Oaklandben játszák csütörtök hajnalban.