NBA: újfent a Toronto került előnybe

A Toronto Raptors 123-109-re győzött a Golden State Warriors otthonában és így három mérkőzés után vezet az NBA döntőjében.

Fotó: AP

Golden State Warriors-Toronto Raptors 109-123

Nagy lehetőség adódott a Toronto Raptors előtt ugyanis a címvédő Golden State Warriors alaposan megfogyatkozva fogadta Nick Nurse csapatát. A hazaiaknál Kevin Durant még mindig nem tudta vállalni a játékot, Kevon Looney szezonjának egy kulcscsonttörés véget vetett míg Klay Thompsonról a bemelegítés után döntötték el, hogy nincs játékra képes állapotban.

A vendégeknél mindenki egészséges volt és a Raptors alaposan be is kezdett a meccsen. A kanadai csapat már az első félidő felénél tíz pont körülire tornázta a különbséget és 36-29-re vezetett. Az, hogy a GSW bajban van jól látszott abból, hogy 12 percig lényegében csak Steph Curry mutatott valamit.

A második játékrész során  társak megpróbáltak feljönni a kétszeres MVP-hez képest, de ez is kevés volt, a Toronto végig vezetett és 60-52-re állt jobban a szünetben.

Ezen az estén a Golden State a hiányzó kulcsjátékosok miatt nem tudott jó harmadik negyedet produkálni, sőt a különbség tovább nőtt és így a Raptors karnyújtásnyira került attól, hogy ismét vezessen a párharcban. (83-96)

A torontóiak ugyan nem dobtak csúcsformában ezen az estén de az utolsó 12 perc során is tartani tudták addigi tempójukat és végül 123-109-es győzelemmel vették át a vezetést a párharcban.

A mai mérkőzésen egyértelműen a vesztes oldalon játszott a nap játékosa: Steph Curry mindent megtett azért, hogy csapata ne kerüljön hátrányba a párharcot illetően ám a 47 pontja kevésnek bizonyult.

A kétszeres MVP lényegében egyedül mutatott tudásához méltó játékot a hazaiaknál: Draymond Green 6/14-el dobott 17 pontot és messze járt egy esetleges tripla-duplától, Andre Iguodala 11 pontot szenvedett ki a többiek pedig a 10 pontot sem érték el.

A vendégeknél viszont mindenki hozta amit kell: Kawhi Leonard 30 pontnál állt meg, Kyle Lowry ezúttal a játékával keltett figyelmet (23 pont), de Pascal Siakam-Marc Gasol és Danny Green is szépen termelt (18-17-18 pont).

A Toronto Raptors élt a lehetőséggel és a maga javára fordította a párharcot, ez a siker azonban csak azt jelentette, hogy Leonard és társai visszavették a pályaelőnyüket. A következő mérkőzésre szintén Oaklandben kerül sor. A harmadik meccsre Thompson szinte biztosan visszatér, míg sokan úgy gondolják, hogy akkor már Durant is a pályán lehet.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2-1 a Toronto Raptors javára.