Eb-selejtező: kikapott Törökországban a világbajnok (videó)

Törökország története során először győzött Franciaország ellen, miután 2-0-ra felülmúlta a világbajnokot hazai pályán.

Törökország átvette a vezetést a H-csoportban miután története során először legyőzte Franciaországot. A világbajnok teljesítményéről sok mindent elmond, hogy a legjobbjuk Hugo Lloris volt, ám a Tottenham kapusa így is két gólt kapott. A törökök góljain Kaan Ayhan és Cengiz Ünder osztoztak.

A "magyar csoport" rangadóján a vb-ezüstérmes Horvátország 2-1-re győzött Wales ellen. A horvátok James Lawrence öngóljával szerezték meg a vezetést, majd Ivan Perisic növelte szomszédaink előnyét. A walesiek ugyan egy megpattanó lövéssel szépítettek, de végül horvát siker született.

Nem okozott gondot Németország számára a győzelem a csoportutolsó fehéroroszok ellen. A Nationalelf góljait Leroy Sané és Marco Reus szerezték.

Olaszország alig 10 perc alatt elrendezte a görögök elleni mérkőzést Athénban. A Squadra Azzura első gólját Nicolo Barella szerezte a 23. percben,  majd Lorenzo Insigne és Leonardo Bonucci is megvillant és így már az első félidőben ki is alakult a végeredmény.

Nem született meglepetés a belga-kazah találkozón sem. A vb-bronzérmes Dries Mertens és Timothy Castagne góljával már negyedóra után eldöntötte a 3 pont kérdését, majd a második félidőben Romelu Lukaku is feliratkozott a góllövők közé.

Oroszország 9-0-ra ütötte ki San Marinot, a találkozón Artyom Dzjuba négyszer is bevette az ellenfél kapuját.

C-csoport

Észtország–Észak-Írország 1–2 (Vassiljev 25., ill. Washington 77., Magennis 80.)
Fehéroroszország–Németország 0–2 (L. Sané 13., Reus 62.)

1. Észak-Írország 3 3 0 0 6:2 9
2. Németország 2 2 0 0 5:2 6
3. Hollandia 2 1 0 1 6:3 3
4. Észtország 2 0 0 2 1:4 0
5. Fehéroroszország 3 0 0 3 1:8 0

E-csoport

Horvátország–Wales 2–1 (J. Lawrence 17. – öngól, Perisic 48., ill. Brooks 77.)
Azerbajdzsán-Magyarország 1-3 (Madatov 69., ill Orban 18., 53., Holman 71.)

1. Magyarország 3 2 0 1 5:4 6
2. Horvátország 3 2 0 1 5:4 6
3. Wales 2 1 0 1 2:2 3
4. Szlovákia 2 1 0 1 2:1 3
5. Azerbajdzsán 2 0 0 2 2:5 0

H-csoport

Törökország–Franciaország 2–0 (Kaan Ayhan 30., Cengiz Ünder 40.)

I-csoport

Belgium–Kazahsztán 3–0 (Mertens 11., Castagne 14., R. Lukaku 50.)
Skócia–Ciprus 2–1 (Robertson 61., Burke 89., ill. Kuszulosz 87.)
Oroszország–San Marino 9–0 (Cevoli 25. – öngól, Dzjuba 31., 73., 76., 88. – az elsőt 11-esből, Kudrjasov 36., Anton Mirancsuk 41., Szmolov 77., 83.)

J-csoport

Örményország–Liechtenstein 3–0 (Gazarjan 2., Karapetjan 18., Barszegjan 91.)
Finnország–Bosznia-Hercegovina 2–0 (Pukki 56., 68.)
Görögország–Olaszország 0–3 (Barella 23., Insigne 30., Bonucci 33.)

1. Olaszország 3 3 0 0 11:0 9
2. Finnország 3 2 0 1 4:2 6
3. Görögország 3 1 1 1 4:5 4
4. Bosznia-Hercegovina 3 1 1 1 4:5 4
5. Örményország 3 1 0 2 4:4 3
6. Liechtenstein 3 0 0 3 0:11 0
Külföldi labdarúgás,Olaszország,Oroszország,Németország,Törökország,Horvátország,Franciaország,2020-as Európa-bajnoki-selejtező