Forma-1: nagyszerű kört autózva szerezte meg idei első pole pozíciójat Sebastian Vettel

A német pilóta új pályarekordot jelentő 1:10.240-es idővel szerezte meg a pole pozíciót a Kanadai Nagydíj időmérőedzésén.

Kép forrása: F1 Twitter

Magyar idő szerint szombaton 20 órakor kezdődött el a Kanadai Nagydíj időmérőedzése, ahol már az első felvonás alatt elkezdtek tüzelni az ászok és nagyszerű időket autóztak. Végül nagy küzdelemben Sebastian Vettel ment tovább az első helyen egy 1:11:200-as idővel, mögötte csapattársa mindössze 14 századdal elmaradva Charles Leclerc és a Mercedeses Valtteri Bottas végzett.  A Q1-et követően Robert Kubica, George Russell, Lance Stroll, Kimi Räikkönen és Sergio Pérez búcsúzott.

A második szakaszban ismét éles küzdelem zajlott a pályán, azonban fordult a kocka és a Mercedesek megelőzték a Ferrarit. Lewis Hamiltonnak sikerült Vettel Q1-es körénél kilenc századdal jobbat autóznia, míg Valtteri Bottas is öt ezreddel jobbat ment a német pilótánál. A Q2 végén aztán Kevin Magnussen csapódott csúnyán a falba a kockás zászló előtt, ami után a versenybírák felmutatták a piros zászlót, így nagy meglepetésre Max Verstappen nem jutott be a Q3-ba. A holland mellett Daniel Kvyat, Romain Grosjean, Alexandre Albon és Antonio Giovinazzi esett ki.

Az utolsó felvonásban az már az elején eldőlt, hogy az ütközése miatt kieső Kevin Magnussen a 10. helyen végez, viszont az első helyért ismét nagy csatát vívott a Mercedes és a Ferrari. Rögtön a harmadik időmérőedzés elején Lewis Hamilton és Sebastian Vettel is megdöntötte a tavaly beállított pályacsúcsot, de ez a britnek kedvezett, aki 1:10,493-as időt autózott, míg a német csak 1:10,682-et. Végül a pole pozíciót egy hihetetlen 1:10:240-es idővel az utolsó szektorban rengeteget javítva Sebastian Vettel szerezte meg, mögötte Lewis Hamilton végzett, míg a harmadik helyről Charles Leclerc indulhat a holnapi futamon. Valtteri Bottas mindössze a hatodik helyre jött be, akit Daniel Ricciardo és Pierre Gasly is megelőzött.