NBA: karnyújtásnyira a trónfosztástól a Toronto Raptors

A Toronto Raptors 102-89-re győzött a Golden State Warriors otthonában és így egyetlen győzelemre került a bajnoki cím elhódításától az NBA-ben.

Fotó: NBA.com

Golden State Warriors-Toronto Raptors 92-105

Kevin Durant továbbra sem állt a címvédő rendelkezésére a hazaiaknál azonban nemcsak a legutóbbi meccset kihagyó Klay Thompson, hanem Kevon Looney is pályára lépett. (Utóbbi játékosnál sokan csodának tartották, hogy egyáltalán még játszhat a mostani szezonban vállsérülését követően.)

Több mint két percben tellett a csapatoknak, hogy egyáltalán pontot szerezzenek, és ez már előre is vetítette az első félidő gyenge színvonalát. A Golden State az első negyedet 23-17-re úgy, hogy végig vezetett. A második játékrészben is végig jobban állt a GSW , de a különbség soha nem kúszott 10 pont fölé. Félidőben végül 46-42-re vezettek a hazaiak.

A második félidő elejére a csapatok elkezdtek igazán jól kosárlabdázni ráadásul a meccs első felében passzív Toronto is kezdett magára találni. A Raptors először Kawhi Leonard triplájával vette át a vezetést a harmadik negyed 45. másodpercében. A torontóiak általában csak egy ponttal tudtak előrébb lenni ellenfelüknél, de a Warriors nem tudott olyan fórra szert tenni amelyet két támadáson belül ne lehetne ledolgozni.

A mérkőzés fordulópontja 61-61-nél jött el amikor Serge Ibaka dobott be egy triplát. Ezt követően a Toronto lendületbe jött és a különbséget fokozatosan növelni tudta. Hamarosan a differencia a 10 pontot is átlépte, 12 perccel a vége előtt pedig 67-79 volt az állás. A Golden State legendás harmadik negyede nemhogy nem valósult meg ezúttal, de lényegében semmi nem is jött össze a hazaiaknak a második félidőben.

A Toronto az utolsó negyedet végig kontroll alatt tartotta, az ellenfelet mindössze kétszer engedte be 10 ponton belülre, de szinte végig magabiztos különbséggel vezetett. A vendégek végül 105-92-re nyerték meg a mérkőzést és növelték előnyüket a párharcban.

Kawhi Leonard 36 pontos, 12 lepattanós dupla-duplával járult hozzá ahhoz, hogy a Raptors egyetlen sikerre kerüljön története első bajnoki címétől. Az MVP-jelölt mellett a cserepadról érkező Serge Ibaka (9/12 mezőnyből, 20 pont) és Pascal Siakam  (19 pont) játéka dicsérhető.

Amennyiben a Golden State Warriors nem nyeri meg a következő meccset akkor ezzel a találkozóval zárul le a klub és az oaklandi Oracle Aréna 1971 óta íródó közös története. (Jövőre a franchise San Francisco-ba költözik).

Klay Thompson visszatérése jól sikerült (28 pont), akárcsak Kevon Looney-é (10 pont a padról), de maximum ők ketten azok, akikre nem lehet sok panasz. Steph Curry hiába dobott 27 pontot, 2/9-es triplamutatója nem emlékeztet ő rá, a többiek pedig roppant haloványak voltak ezen az estén.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3-1 a Toronto Raptors javára. A párharc ötödik meccsét Torontóban rendezik kedd hajnalban.