Roland Garros: Rafael Nadal tizenkettedik alkalommal is bajnok

Rafael Nadal tizenkettedik alkalommal is megnyerte a Roland Garros férfi egyesét, miután a döntőben négy szettben diadalmaskodott Dominic Thiem ellen.

Fotó: Getty Images

Rafael Nadal tizenkettedik alkalommal küzdött meg a francia teniszbajnokság döntőjében. A spanyol legenda akárcsak tavaly, úgy idén is első számúnak tartott kihívójával Dominic Thiem-el mérkőzött a fináléban. Az osztrák az esőszünetek miatt az elmúlt három napban folyamatosan pályán volt, míg Nadal pihentebben várhatta az utolsó mérkőzést.

Thiem úgy kezdett, mint aki nem ijed meg a lehetőség kapujában és 2:2-t követően elvette riválisa adogatását. Nadal ezután kapcsolt és azonnal visszajött brékhátrányból majd ha nehezen is, de hozta szerváját. Ez megzavarta az osztrákot, aki ismét elbukta az adogatását és így a szett Nadalé lett.

Az 55 perces szett kiemelkedő minőségű játékot hozott mindkét fél részéről és így várható volt, hogy a színvonal némiképp visszaesik. 5:5-ig mindkét játékos nehézség nélkül hozta a szerváját majd Thiem előnybe került. Ezt követően Nadal nem tudta hozni az adogatását és így elvesztette a második szettet.

Ekkor azt lehetett hinni, hogy Nadal eddigi legnehezebb Garros-döntője lesz a mostani azonban ekkor bekövetkezett a fordulat. Thiem erejét felőrölte, hogy tegnap is három órát töltött a pályán Novak Djokovic ellen és azonnal brékhátrányba került. Nadal nem állt le és miután hozta a saját adogatását ismét elvette ellenfele szerváját aki percek alatt 4:0-s hátrányba került. A szettet végül 6:1-re hozta a spanyol.

Thiem a megalázó szettveszteséget követően nem adta fel és Nadal adogatásánál brélabdához jutott. Ezt azonban nem tudta kihasználni és miután Nadal brékelt, az osztrák lélekben feladta a meccset. A spanyol végül  ezt a szettet is 6:1-el húzta be és nyerte meg a döntőt.

Rafaerl Nadal tizenkettedik alkalommal nyerte meg a Roland Garros döntőjét (2005-2008, 2010-2014, 2017-2019) és így továbbra is egyértelmű uralkodónak számít salakon. A régi-új győztes a győzelmét követő nyilatkozatában kijelentette, hogy jövőre is megpróbálkozik a címvédéssel.