Supersport-vb: Sebestyén Péter ismét a legjobb 10-ben

Újfent pontot szerzett Sebestyén Péter a Supersport-világbajnokságon, miután a 10. helyen ért célba Jerezben. A mezőny másik magyar pilótája Györfi Alen nem ért célba.

Fotó: tv2.hu

A futam, rajtját Lucas Mahias kapta el a legjobban, ám a harmadik körben Randy Krummenacher és Federico Caricasulo is megelőzte a korábbi világbajnokot.

Mahias az idő előrehaladtával egyre inkább hátrébb csúszott, a két Yamahás, kiegészülve Raffaele de Rosával megpróbált ellógni. Miután azonban Krummenacher és Caricasulo egymással kezdett csatázni Jules Cluzel és Thomas Gardiner is utolérte őket.

Cluzel ugyan egyszer átvette a vezetést, de a két márkatársa elment mellette. A versenyt így végül Federico Caricasulo nyerte meg a világbajnokságot vezető Randy Krummenacher és Jules Cluzel előtt.

Sebestyén Péter folytatta pontszerző sorozatát és legjobb Hondásként végül 10. helyen zárt így továbbra is a legjobb tízben áll az összetettet illetően. A mezőny másik magyar pilótája Györfi Alen féltávnál kiállni kényszerült.