NHL: elmaradt a zenés mulatság, a kíméletlen Boston életben maradt

Hetedik meccs dönt a Stanley-kupa győztes kilétéről az NHL rájátszásában, a Boston St. Louisban tudott nyerni és hazai pályán zárhatja le a párharcot.

Fotó: nhl.com

Hatalmas bulira készült St. Louis népe vasárnap délután, hiszen a Blues fennállása során még sosem volt ennyire közel a Stanley-kupa elhódításához. A csapat 3-2-es előnyből várhatta a Boston elleni döntő hatodik mérkőzését, s tulajdonképpen a dolguk egyszerű volt: hazai pályán kellett volna nyerniük és kezdődhetett volna a reggelig tartó őrület.

Ennek megfelelően hatalmas iramban és elképesztő akarattal kezdte a találkozót a Blues, az első tíz percben kapujához szegezte a Bostont, csakhogy Tuukka Rask kapus ezúttal is ihletett formában védett, így meccsben tartotta csapatát. A harmad derekához érve aztán óriási lehetőséget adott a Bostonnak a hazai csapat, Brayden Schenn kiállítását követően Ryan O`Reilly emelte ki saját harmadából a pakkot érintés nélkül, amiért jött az újabb kétperces büntetés és a vendégek kettős emberelőnyben támadhattak. A Boston emberelőnyös játéka egyébként is félelmetes, hát még ha kettős fórban hokiznak, ennek megfelelően Brad Marchand be is zúdította Jordan Binnington kapujába a találkozó első gólját.

A folytatásban nem változott sokat a játék képe, elsősorban a fizikai hoki dominált, s bár a Bruins játékosok meglehetősen fegyelmezetten játszottak - négy emberelőnyt is ajándékoztak a hazaiaknak - a Blues nem tudott élni a felkínált esélyekkel, elsősorban az egész szériában fantasztikusan védő Rask kapusnak köszönhetően.

A harmadik harmad elején aztán minden eldőlt, Brandon Carlo pattogó korongja csúnyán kibabrált Binnington kapussal, majd tíz perccel a találkozó vége előtt Karson Kuhlman is megszerezte első playoff-találatát, amivel már 3-0-ra vezetett a Bruins. Bár két perccel később Ryan O`Reilly kozmetikázott kicsit az eredményen, arra már nem volt elég a hazai gól, hogy felpörgesse a Bluest, a vége pedig kiütés lett: David Pastrnak és Zdeno Chara is meglőtte a maga gólját.

A Boston 5-1-es győzelmével kiharcolta a hetedik mérkőzést a párharcban, amit hazai pályán vívhat meg. Érdekesség, hogy 2011-ben úgy lett bajnok a Bruins, hogy 3-2-es hátrányban volt a döntőben, akkor a Vancouver Canucks volt a szenvedő fél. Kérdés, hogy a történelem ismétli-e önmagát, vagy a Blues először ülhet fel a liga trónjára.

NHL, Stanley-kupa döntő, 6. mérkőzés

St. Louis Blues-Boston Bruins 1-5
A négy győzelemig tartó párharc állása 3-3. A párharc utolsó mérkőzését magyar idő szerint csütörtök hajnalban rendezik meg Bostonban.