Eb-selejtező: óriási fegyvertényt jelentő győzelem Wales ellen

A magyar labdarúgó-válogatott 1-0-ra legyőzte a vendég walesi csapatot az Európa-bajnoki selejtezősorozat keddi játéknapján, így megőrizte első helyét a csoportjában.

Fotó: MTI

Nem telt meg teljesen a Groupama Aréna a mai mérkőzésre, ennek azonban az volt az oka, hogy az UEFA büntetése értelében egy 3000 fős szektort be kellett zárni. A magyar csapat ráadásul szövetségi kapitánya nélkül vívhatta meg a találkozót, mivel Marco Rossit eltiltották. A mérkőzés során Cosimo Inguscio helyettesítette az olasz szakembert.

A meccs elején a magyar csapat megpróbálta kapujához szögezni a walesit, ám az első védést így is Gulácsi Péternek kellett bemutatnia. Ezt követően is a mieink irányítottak, ám Szoboszlai Dominik fejese mellé ment, Szalai Ádám beadásáról pedig centikkel maradt le Holender Filip. Gulácsinak a 25. percben kellet egy nem túl erős walesi lövést fognia, majd Pátkai illetve Dzsudzsák veszélyeztetett az első félidőben. A magyar csapatkapitány lövését Hennessey-nek kellett fognia.

Fordulás után nehezen indultak be: az első valamire való lehetőséget Szoboszlai hagyta ki az 55. percben, amikor a kapu fölé lőtt. Öt perccel később a walesiek legnagyobb sztárja Gareth Bale került helyzetbe, ám Gulácsinak igazi kapuscsemege volt a walesi világsztár próbálkozása.

A következő negyedórában a mezőnyjáték dominált, majd a 75. percben a becserélt Kleinheisler László lövését kellett Hennessey-nek bravúrral hárítania. A magyar csapat egyértelműen dominálta a játékot a véghajrában, a walesiek maximum a kontrákban bízhattak.

A 80. percben aztán megszületett a mérkőzés egyetlen gólja: Pátkai Máté szerzett meg egy lecsorgó labdát miután Szalait szerelték. A Vidi FC játékosa élt a lehetőséggel és belőtte a magyar csapat vezető találatát. Pátkai igazi nyerőember a magyar válogatottban jelenleg, hiszen Horvátország ellen is az ő góljával nyert a nemzeti csapat.

Wales a hajrában próbált küzdeni az egyenlítésért, ám a rohamaikat állta a magyar védelem, így Magyarország létfontosságú győzelmet aratott.

Négy mérkőzést követően a magyar válogatott 9 ponttal vezeti a csoportot Szlovákia, Horvátország és Wales előtt, de minden csoportrivális egyel kevesebb meccset játszott eddig. A mieink legközelebb szeptember 9-én vívnak Eb-selejtezőt, amikor Szlovákia látogat Budapestre.

Amióta Marco Rossi szövetségi kapitány irányítja a magyar válogatott, azóta a nemzeti csapat százszázalékos hazai pályán.

Magyarország-Wales 1-0 (0-0)

Groupama Aréna, 18 ezer néző, v: Matej Jug (szlovén)
Magyarország: Gulácsi Péter - Lovrencsics Gergő, Willi Orbán, Baráth Botond, Korhut Mihály - Nagy Ádám, Pátkai Máté - Dzsudzsák Balázs (Kleinheisler László, 70.), Szoboszlai Dominik (Bese Barnabás, 83.), Holender Filip (Varga Roland, 59.) - Szalai Ádám
Wales: Wayne Hennessey - Chris Gunter, Ashley Williams, James Lawrence, Ben Davies - Joe Allen, Ethan Ampadu (Matthew Smith, 58.) - Tom Lawrence (Sam Vokes, 79.), David Brooks (Harry Wilson, 73.), Daniel James - Gareth Bale

gólszerző: Pátkai (80.)
sárga lap: Pátkai (39.), Nagy Á. (49.), Korhut (90.), illetve Gunter (2.), J. Lawrence (82.), Davies (87.)