NBA: Durant megint kidőlt, de szépíteni tudott a Golden State

Hiába sérült le a második negyedben a visszatérő Kevin Durant, a Golden State Warriors őrületes izgalmak után 106-105-re győzött Torontóban és így életben tartotta bajnoki esélyeit.

Fotó: NBA.com

Toronto Raptors-Golden State Warriors 105-106

Több mint egy hónap után tért vissza Kevin Durant mivel a Golden State-nek égető szüksége volt a sérüléssel küzdő MVP játékára az ötödik meccsen. A nem százszázalékos állapotban lévő szupersztár óriási segítsége volt a 3-1-es hátrányban lévő bajnoknak az első negyedben. A Warriors játékán meg is látszott, hogy legnagyobb sztárjuk visszatért: a vendégek az első 12 perc során két rövid periódust leszámítva végig vezettek és 34-28-al álltak jobban az első játékrész végén.

A második negyed elején aztán megtörtént a dráma: Kevin Durant megsérült. A játékos mozgása alapból nem volt száz százalékos a mérkőzésen, ám miután lenn maradt az Achilles-ínához kapott. A meccs további részében nem is tért vissza és feltehetőleg a Warriors a hátralévő mérkőzésre/mérkőzésekre is elveszítette őt.

Steph Curry és Klay Thompson kiválóan vették át a vezérszerepet lesérülő társuktól és együttes erővel tolták a vendégcsapat szekerét. A Golden State a negyed elején 10 pont fölé tornázta a különbséget, és a 23. percig teljes kontroll alatt tartotta a mérkőzést. Ekkor viszont a hazaiak produkáltak egy elképesztő percet és egyetlen pontos hátrányba visszajöttek.  A GSW-nek sikerült rendezni a sorait és a Toronto nemhogy nem vette át a vezetést, de az eredményjelző 62-56-os vendégvezetést mutatott félidőben.

A harmadik negyed, ha nem is volt olyan sziporkázó Durant-nélkül, mint a korábbi időszakban, de a Golden State így is magabiztosan játszott. A különbség többször átlépte a 10 pontot, a hazaiaknak maximum az lehetett a célja, hogy az utolsó játékrészre lőtávolon belül maradjanak. Az utolsó 12 perc végül 78-84-ről vette kezdetét.

Sok emlékezetes negyedet hozott az idei rájátszás, de a döntő ötödik mérkőzésének utolsó perceire nyugodtan lehet mondani, hogy legendásak lesznek. A Toronto leolvasztotta hátrányát, majd 91-95-öt követően egy 12-2-es rohamot produkálva hatpontos előnyre tett szert. Ebben óriási szerepe volt az addig gyengén dobó Kawhi Leonardnak, aki 10 pontot szerzett zsinórban néhány perc leforgása alatt.

103-97-nél a hazaiak eldönthették volna a meccset, ám dobásaik kimaradtak, csakúgy, mint Steph Curry tripláját követően. A kétszeres alapszakasz-MVP ezután egy újabb hármast emelt be és kiegyenlített. 68 másodperc volt ekkor hátra és Leonardnak nem sikerült betalálnia a gyűrűbe. A hibát kegyetlenül kihasználva a Warriors Klay Thompson hármasával átvette a vezetést (103-106). Marc Gasol illetve DeMarcus Cousins sem tudott változtatni az eredményen és Kyle Lowry nyílttá téve a meccset 105-106-ra módosította az eredményt 29.9-el a vége előtt.

Támadhatott a Warriors, ám Cousinsra támadóhibát fújtak, így a labda a Raptorshoz került. A torontóiak a bajnokságért támadhattak az utolsó másodpercekben, ám Kyle Lowry dudaszó pillanatában elengedett triplája kimaradt. Mivel 106-105-re győzött a Golden State, így a címvédő szépített. ráadásul a hatodik meccset Oakland-ben rendezik.

Egyértelműen Kevin Durant volt az est tragikus hőse. Az MVP bár korán kivált, de 11 pontja és 3/3-as triplamutatója egyértelműen kellett a győzelemhez illetve ahhoz, hogy a GSW még pályára léphessen Oakland-ben.

Steph Curry az első félidőben brillírozott, a másodikra kissé eltűnt, de így is 31 ponttal lett csapata legjobb pontszerzője. Klay Thompson szintén fontos szerepet vállalt a maga 26 pontjával, de Draymond Green is hozta a szokásos számait (10 pont, 10 lepattanó, 8 gólpassz). DeMarcus Cousins-on majdnem elment a döntő, de 14 pontot ő is képes volt összehozni a cserepadról beállva.

Kawhi Leonard 24 dobásból hozott össze 26 pontot (amihez 12 lepattanót és 6 gólpasszt tett hozzá), de az a néhány perc amikor sorra dobta a kosarakat, és vezérletével átvette a vezetést a Toronto, így is kiemelkedő. A mindent eldöntő dobást kihagyó Kyle Lowry 18, Marc Gasol 17 ponttal zárt, míg Serge Ibaka 15 pontot szállított a kispadról.

A párharc péntek hajnalban Oakland-ben folytatódik. A meccs már csak azért is történelmi lesz, mert a Golden State jövőre már San Francisco-ban fog játszani, így az Oracle Arénában lehet, hogy utoljára rendeznek NBA-mérkőzést.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása 3-2 a Toronto Raptors javára.