Tenisz: küzdelmes győzelemmel nyitott Fucsovics Stuttgartban

Fucsovics Márton két szettben legyőzte a spanyol Jaume Munart a stuttgarti füvespályás férfi tenisztorna első fordulójában.

A két játékos eredetileg hétfőn csapott volna össze, de a találkozót az eső miatt keddre halasztották. A meccsen Fucsovicsnak (a világranglista 52. helyezettje) sikerült előbb brékelőnyhöz jutnia (3:1), de ezt Munar (74.) azonnal visszavette, így az első játszma csak a rövidítésben dőlt el. A második szett közepén ugyancsak gyors brékváltás történt, majd 4:4 után ismét Fucsovics tudta elvenni riválisa adogatógémjét, saját szervajátékával pedig lezárta az 1 óra 32 perces összecsapást.

Fucsovics a nyolcaddöntőben a 4. helyen kiemelt - az első fordulóban erőnyerő - georgiai Nikoloz Baszilasvilivel találkozik, akit idén három összecsapásukon kétszer legyőzött.