Úszás: Hosszú Katinka és Késely Ajna újabb aranyakat hozott

Hosszú Katinka és Késely Ajna révén két aranyat nyertek a magyar versenyzők szerdán az úszó Mare Nostrum-sorozat második állomásán, a franciaországi Canet-en-Roussillonban.

A kétnapos nagymedencés viadal honlapjának beszámolója szerint a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú - aki kedden 200 méter vegyesen utasította maga mögé a mezőnyt - ezúttal 400 méter vegyesen nem talált legyőzőre, ideje 4:33.77 perc.

Késely azt követően, hogy egy nappal korábban 800 méter gyorson diadalmaskodott, ezúttal 400 méteren volt a legjobb 4:06.55-tel.

Gyurta Gergely 800 méter gyorson (7:59.82), Jakabos Zsuzsanna pedig 200 méter pillangón (2:09.27) lett bronzérmes, utóbbi döntőben Hosszú Katinka és Berecz Blanka is érdekelt volt még, előbbi az ötödik (2:09.54), utóbbi a nyolcadik lett (2:10.76). Telegdy Ádám - aki kedden 200 méter háton nyert - 100 méter háton negyedik lett 55.11-gyel.

A sorozat az elmúlt hétvégén Monte-Carlóban rajtolt, most hétvégén pedig Barcelonában zárul.