Labdarúgás: a hosszabbításban jutottak tovább Stieberék, kiesett a Sporting Kansas City

Örült hajrában, a hosszabbítás utolsó két percében tudott fordítani a DC United a Philadelphia Union ellen az US Open Kupa nyolcaddöntőbe jutásért való küzdelemben.

Kép forrása: DC United Twitter

A hosszabbításban dőlt el Stieber Zoltán csapatának a továbbjutása, miután a DC United-Phidalphia Union mérkőzés rendes játékideje 0-0-ás döntetlent hozott. A washingtoni együttes a 113. percben még hátrányban volt, miután a csereként beállt Anthony Fontana megszerezte a vezetést a Philadelphiának, azonban a 118. percben Chris McCann egyenlíteni tudott Wayne Rooney passza után. Ezután maga az angol klasszis döntötte el a találkozót a 120. percben egy büntetőből szerzett góllal, így 2-1-re megnyerte az összecsapást a DC United.

Stieberék továbbjutása melett Sallói Dániel csapata, a Sporting Kansas City is pályára lépett a hajnali kupafordulóban, azonban a Minnesota könnyedén 4-1-re legyőzte a kansasi alakulatot. A vezetést is a házigazda minnesotaiak szerezték meg Angelo Rodriguez révén, viszont Gerso a 27. percben egyenlíteni tudott. A második játékrészben aztán bő tíz perc alatt eldöntötte a találkozó sorsát a hazai gárda, miután előbb a 46. percben Ethan Finlay talált be, majd az 55. percben Darwin Quintero. Végül a harmadik találatot szerző kolumbiai állította be a 4-1-es végeredményt. Sallói Dániel végigjátszotta az összecsapást.

US Open Kupa, a legjobb 32 között

Minnesota–Sporting Kansas City 4-1 (Rodriguez 2., Finlay 46., Quintero 55., 67., illetve Gerso)
DC United–Philadelphia Union 2-1 - hosszabbítás után (McCann 118, Rooney 120.- büntető, illetve Fontana 113.)
New York City–North Carolina 4-0 (Guillen 25.- öngól, Medina 45+2., Parks 52., 76.)
Cincinnati–Louisville City 2-1 - hosszabbítás után (Adi 23., Manneh 103., illetve Mkosana 30.)
FC Dallas–Oklahoma City Energy 4-0 (Hedges 11., Barrios 43., Badji 52., Ziegler 90.- büntető)
Memphis–Orlando City 1-3 (Collier 50., illetve Kljestan 38.- büntető, 55., Jansson 71.)
Colorado Rapids–New Mexico 2-2 - büntetők után továbbjutott a New Mexico (Rubio 35., Mezquida 46., illetve Sandoval 3., Frater 90+4.)
Los Angeles Galaxy–Orange County FC 3-0 (Alvarez 55., 61., Cuello 90.)
Seattle Sounders–Portland Timbers 1-2 (Rodriguez 44., illetve Fernandez 6., 50.)