Öttusa: Viczián Bence U19-es Európa-bajnok!

Viczián Bence megnyerte a férfi U19-es korosztály küzdelmeit a Kaunasban rendezett korosztályos Európa-bajnokságon. A magyar csapat így két napot követően három aranyéremnél tart Litvániában.

A tegnapi nap igazán szép magyar sikereket hozott Kaunasban: Erdős Rita az U19-es korosztályban Európa-bajnok lett, csakúgy mint a László Beáta, Tóth Dorka Sára, Dobronyi Dorina összeállítású U17-es női csapat. Az U19-es hölgycsapat (Erdős Rita, Szűcs Dóra, Eszes Noémi) ezüstérmet szerzett míg Gáll András (U17) és a Gáll András, Vajda Bálint, Horváth Bálint U17-es csapat egyaránt harmadikként végzett.

A mai nap ennyi érmet nem hozott Kaunasban, de nagy magyar sikert igen: az U19-es korosztályban induló Viczián Bence végig kiegyenlített teljesítményt nyújtva Európa-bajnok lett.

Fotó: facebook.com/Hungarian-Modern-PentathlonMagyar-Öttusaszövetség

Viczián az úszást hetedikként, míg a vívást tizedikként zárta és így a hatodik helyről várhatta a kombinált versenyszámot. (Korosztályos szinten nincs lovaglás.)A Budapest Honvéd öttusázója a kombinált számban végig az élmezőnyben haladt és végül magabiztos teljesítményt nyújtva megnyerte a versenyt.

A Viczián Bence, Szakály Bence, Gyurka Márk Manó összetételű U19-es csapat épphogy lemaradt a dobogóról.