Serie A: Allegri nem vállal munkát ebben az évben

Kihagyja a 2019/2020-as idényt Massimiliano Allegri, aki öt szezont követően nyáron távozott a Juventus kispadjáról.

Fotó: Getty Images

Az 51 éves tréner egy milánói rendezvényen nyilatkozott arról, hogy másfél évtized óta ez lesz az első szezonja amikor nem vállal edzői munkát. Úgy véli 15 év folyamatos munka után ideje egy kicsit a magánéletére is koncentrálni.

Massimiliano Allegri még 2004-ben kezdte meg a karrierjét az olasz negyedosztályban majd 2008-ban lett ismert tréner amikor a Cagliari vezetőedzője lett. Innen az AC Milanhoz vezetett az útja és 2011-ben bajnoki címre vezette csapatát, de két és fél évvel később menesztették.

2014-ben lett a Juventus vezetőedzője, a torinóiakat kétszer is BL-döntőbe vezette (2015, 2017) valamint öt bajnokságot és négy  Olasz Kupát nyert az együttessel.

Alllegri távozására májusban derült fény amikor közös megegyezéssel bontottak szerződést a felek. A szakember utóda feltehetőleg Maurizio Sarri lesz.