Kosárlabda NB I: a Falco bírta jobban az idegek csatáját

Elképesztően változatos és fordulatos küzdelmet hozott a magyar férfi kosárlabda bajnoki döntő első mérkőzése, ahol a finálénak valamivel pihentebben nekivágó Falco a hajrában felőrölte a Körmendet.

Fotó: falcokc.com

Legutóbb 2008-ban vívott a két Vas megyei rivális magyar bajnoki döntőt, akkor a szombathelyiek örülhettek - se előtte, se azóta nem sikerült a Falcónak bajnoki címet nyernie, pedig az idei zsinórban a harmadik döntője a fekete-sárgáknak. A Körmend viszont alapszakasz-győztesként pályaelőnyből várhatta a finálét, ugyanakkor jóval fáradtabban is: míg a szombathelyiek mindkét playoff-párharcukat 3-0-s söpréssel abszolválták, addig a Körmend alaposan megszenvedett az elődöntőben a Péccsel, s hiába vezetett már 2-0-ra is a párharcban, végül ötödik, döntő mérkőzésen vívták ki a továbbjutást.

Hiába vezetett az első másodpercek után 4-0-ra a hazai csapat, a hatpontos Perl Zoltán főszereplésével egy 10-2-es futást tett le az asztalra a Falco, ám egy időkérést követően sikerült megnyugodnia a piros-feketéknek, s elsősorban Price és Hammonds pontjaival meccsben tudtak maradni. Ferencz triplájával 18-18-nál utolérte ellenfelét a Körmend, ám erre még jött egy válasz egy tripla formájában Govenstől a negyed vége előtt.

A második felvonást sokkal jobban kezdte a Falco, Balmazovics 22-29-nél kialakult a csapatok közötti addigi legnagyobb különbség, ám egy körmendi időkérés után megint megrázta magát a hazai csapat, s 15 perc elteltével 31-29-re már a Körmend vezetett. Ekkor érkezett az újabb fordulat, Govens nyolcadik pontjával és egy 6-0-s futással újra előnyhöz jutott a szombathelyi csapat. A nagyszünetre mégis a Körmend mehetett előnnyel, sőt, 28 másodperccel a második negyed vége előtt először vezetett öttel a hazai csapat, annak ellenére is, hogy a Falco héttel több lepattanót kaparintott meg, ugyanakkor a szombathelyiek nyolc eladott labdájából 16 pontot is sikerült berámolnia a Körmendnek.

A harmadik negyed előtt emberfogásról zónavédekezésre váltott a Falco, ez pedig szemmel láthatóan nem ízlett a Körmendnek, Váradi Benedek triplájával már 46-42-re újfent a Falco vezetett egy 9-2-es futást felmutatva és összességében is kilenc ponttal sikerült megnyerniük a játékrészt. A záró etap végén már kis híján úgy tűnt, hogy elnyúlik ellenfelétől és eldönti a találkozót a Szombathely, de a 65-55-ös hátrányból egy 10-0-s szériával még felállt a Körmend, a hajrát azonban a fizikailag jobb állapotban lévő vendégek bírták jobban, s végül 77-70-re nyertek, elvéve ezzel a Körmend pályaelőnyét.

Ami a statisztikát illeti, a Falco egyértelműen a festékben nyerte meg a meccset, a lepattanócsatát 46-28-ra nyerték meg a vendégek, hiába fogott ki jó napot a 18 ponttal záró Hammonds és a 12 pontos Thames, nem volt elég a győzelemre a végén jobban összpontosító szombathelyiek ellen. Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc kedden Szombathelyen folytatódik.

Kosárlabda NB I, bajnoki döntő, 1. mérkőzés

Egis Körmend-Falco-Vulcano Energia KC 70-77 (18-21, 22-16, 15-24, 15-15)
Körmend: Hammonds 18/6, Thames 12/3, Ferencz 9/3, Price 16/6, Bradford 9/3. Csere: Csorvási 6, Németh -.
Falco: Reddiv 13, Perl 14, Váradi 10/6, Bruinsma 9, Curry 6. Csere: Bíró -, Tóth N. 2, Balmazovics 8/6, Govens 15/6.

A párharc állása 1-0 a Falcónak.