Mare Nostrum: magyar aranyak a zárónapon Barcelonában

Három magyar versenyző is aranyérmet nyert vasárnap az úszó Mare Nostrum sorozat befejező, harmadik állomásának második napján.

Kép forrása: Swimming World

A kétnapos nagymedencés viadal honlapjának beszámolója szerint a háromszoros olimpia bajnok Hosszú Katinka - aki szombaton 400 méter vegyesen a világ idei legjobbjával, 100 méter pillangón pedig egyéni csúccsal győzött - 200 méter vegyesen diadalmaskodott 2:09.39 perces idővel, ezen kívül pedig 200 méter háton 2:10.81-gyel harmadik lett.

Kapás Boglárka 200 méter pillangón nyert 2:07.98-cal, Milák Kristóf pedig 100 méter pillangón győzött 52.04-el.

A leghosszabb medencés távon, azaz 1500 méter gyorson Gyurta Gergely bronzérmet szerzett (15:04.39), Kalmár Ákos pedig ötödikként csapott célba (15:06.93).

A sorozat múlt hétvégén Monte-Carlóban kezdődött majd, hét közben a franciaországi Canet-en-Roussillon városában folytatódott.