Jet-ski Eb: nagy magyar sikerek

Tíz érmet szereztek a hazai jet-skisek a Nyíregyháza melletti Leveleki-víztározón hétvégén rendezett Európa-bajnoki futamon, amelyen 22 ország több mint 110 versenyzője indult.

Fotó: szon.hu

A Magyar Jet-Ski Szövetség hétfői közleményében emlékeztet arra, hogy 13 év kihagyás után került sor itthon Eb-futamra, 13 kategóriában versengtek a résztvevők, akiket Szabó Tünde sportért felelős államtitkár köszöntött a megnyitón.

A Magyar Nagydíj díjkiosztóján két kategória eredményhirdetése során hangzott fel a magyar himnusz: a Ski GP3 kategóriában Szabó Barnabás diadalmaskodott, a Runabout Veterans kategóriát pedig Heller Krisztián nyerte meg.

Czeller Béla, a Magyar Jet-Ski Szövetség elnöke elégedetten értékelte a 31 fős válogatott szereplését, amely szerinte várakozáson felüli volt, mivel tíz érmet szereztek a hazai versenyzők.

A magyarországi volt a háromállomásos Eb második futama.

Címkék: Motorsport
Motorsport

Ez történt 2018-ban a sportban - VIII. rész

2018.12.27. 19:40
Az év utolsó 12 napján felidézzük a mögöttünk 12 hónap legemlékezetesebb eseményeit. Sorozatunk nyolcadik részében a magyar sportolók Európa-bajnoki éremesőlyét hozó augusztus eseményeit …

Ez történt a sportban 2018-ban - VI. rész

2018.12.25. 13:00
Az év utolsó 12 napján összefoglaljuk a mögöttünk hagyott 12 hónap legfontosabb sporteseményeit. Sorozatunk hatodik részében a kajak-kenusok Európa-bajnoki remeklését hozó júniust elevenítjük fel.

Ez történt 2018-ban a sportban - III. rész

2018.12.22. 11:25
Az év utolsó 12 napján összefoglaljuk a mögöttünk hagyott 12 hónap legfontosabb sporteseményeit. Sorozatunk harmadik részében a Márton Anita számára világbajnoki győzelmet hozó márciust idézzük fel.

X-Trial vb: huszonnégyszeres világbajnokot láthatunk Budapesten

2018.12.19. 16:40
Január 20-án Budapesten rendezik az X-Trial világbajnokság idényének első versenyét. Az est legnagyobb sztárja a sportág koronázatlan királya, a spanyol Antoni Bou lesz.

Motorcsónak-vb: Torrente a világbajnok

2018.12.16. 21:25
Az amerikai Shaun Torrente harmadik helyen végzett a motorcsónak F-1-es világbajnokság Egyesült Arab Emirátusokban tartott szezonzáróján és így bebiztosította világbajnoki címét.

Átadták a "sportolók Oscar-díját"

2018.12.09. 15:40
Monacóban átadták a Világ sportlegendái-díjat az idei díjazottak között Dakar-győztes és világbajnok labdarúgó is szerepel.

Supersport-vb: korábbi versenyzőjével tér vissza a Team Tóth

2018.12.08. 16:35
Visszatér a Supersport-világbajnokságra a Team Tóth csapat, a magyar istállót korábbi pilótája Hector Barbera erősíti a következő szezonban.

MotoE: Nikki Tuuli nyerte a sorozat történetének első tesztjét

2018.11.23. 17:55
Hivatalosan is elkezdődött az elektromos motorok világbajnokságának története. A Jerezben lezajlott teszten a finn Nikki Tuuli volt a leggyorsabb.

MotoGP: Vinales indul az élről a szezonzárón

2018.11.17. 15:55
Az összetett harmadik helyéért küzdő Maverick Vinales szerzete meg a rajtelsőséget a Valenciai Nagydíjon. Jorge Lorenzo és Valentino Rossi gyengén szerepelt.

Motorsport: Peter Hickman harmadszor nyerte meg a makaói motorversenyt

2018.11.17. 14:15
Az angol Peter Hickman győzelmével zárult az 52. Makaó GP motorversenye. A futam sajnálatos módon piros zászlóval ért véget.