Európa Játékok: Pigniczki 12. RG-ben, Gálos Roland hihetetlen módon esett ki

A ritmikus gimnasztikázó Pigniczki Fanni 12. helyen végzett egyéni összetettben a Minszkben rendezett Európa-bajnokságon. Az ökölvívó Gálos Roland sokáig győztesnek hitte magát, ám végül búcsúzott. Cikkünkben a második nap eseményeit foglaljuk össze.

Asztalitenisz

Fotó: MTI

Egyik ma szereplő magyar asztaliteniszező sem jutott tovább a legjobb 32 közé. Szudi Ádám a világranglistán nála 50 hellyel előrébb sorolt orosz Kirill Szkacskov ellen veszített 4:1-re, míg Ecseki Nándort 4:0-ra múlta felül a horvát Andrej Gacina.

A legkellemetlenebb búcsú Pergel Szandra nevéhez fűződik, aki jóval esélyesebb volt mint a belga Nathalie Marchetti, végül 3:1-es előnyről kikapott döntő szettben.

Eredmények:

férfiak:

Kirill Szkacskov (orosz)-Szudi Ádám 4-1 (9, 7, -8, 6, 7)
Andrej Gacina (horvát)-Ecseki Nándor 4-0 (3, 7, 9, 4)

nők:

Nathalie Marchetti (belga)-Pergel Szandra 4-3 (-6, -8, 4, -7, 9, 10, 9)

Sportlövészet

Huszadik helyen végzett Sidi Péter és Horváth Lea kettőse a légpuska vegyescsapat-versenyben. A magyar páros 621,2 körrel zárt összetettben, amely három körrel volt kevesebb mint amely a negyeddöntőbe jutáshoz kellett volna.

Kosárlabda

Győzelem nélkül esett ki a magyar női 3x3-as kosárlabda-válogatott. A mieink sorsát megpecsételte, hogy egy sérülés miatt Benke Sára, Böröndy Vivien, Jahni Zsófia cserelehetőség nélkül játszotta végig a csoportkört. A magyar csapat tegnap hosszabbítás után kapott ki Csehországtól, ma viszont Németország (19-9) ellen esély sem volt a győzelemre. A románok elleni utolsó találkozón aztán megint a túlórában kapott ki a magyar csapat (20-18), amely így három vereséggel búcsúzott Minszktől.

Magyarország-Németország 9-19
Magyarország-Románia 18-20 - hosszabbítás után

Cselgáncs

Megszakadt Csernoviczki Éva sorozata miután 2008 óta először nem tudott érmet szerezni egy kontinenstornán. A 48 kilogrammban versenyző olimpiai bronzérmes dzsudoka a világbajnok ukrán Darja Bilodido ellen maradt alul egy ipponnal a nyolcaddöntőben.

Karakas Hedvig (57 kg) már az első mérkőzésén kiesett miután hiába volt aktívabb a német Sappho Coban ellen, ellenfele öt másodperccel a mérkőzés vége előtt egy waza-ari értékű dobást mutatott be ellene. Az 52 kg-os Szabó Katinka aranyponttal veszítette el második mérkőzését. A lengyel Agata Perenc egy waza-arival bizonyult jobbnak a hosszabbításban.

Gorjanácz Zsolt szereplése két perc után véget ért miután az olasz Matteo Medves előbb waza-arit hajtott végre ellene, majd leszorította őt és így a magyar cselgáncsozó ipponnal esett ki.

Pupp Réka és Szabó Csaba már az első meccsüket elveszítették. Pupp (52 kg) intések miatt veszített svájci ellenfelével szemben, míg Szabó kiesését egy waza-ari okozta a cseh David Pulkrabek ellen.

Szambó

Fotó: MTI

Egyetlen harcos képviselte a magyar színeket az orosz eredetű katonai birkózásban, vagyis a szambóban. Sirankó Ferenc a 100 kilósok között indult, de egy lett és egy moldáv ellenféllel szemben mindkét mérkőzését elveszítette. Sirankó végül hetedikként zárt a nyolcfős mezőnyből.

Hogy mennyire orosz bázisú sportágról van szó azt jól jelzi, hogy Ororszország mind a kilenc mai súlycsoportban érmet (közte 4 aranyat szerzett). A további aranyakon grúzok, fehéroroszok és ukránok (3-1-1) osztoztak.

Ökölvívás

Éremesélyesnek számít a 75 kg-ban induló Harcsa Zoltán, aki ma a belga  Ruben Veciunca ellen kezdte meg szereplését. A  bakui Európa Játékokon bronzérmes magyar ökölvívó egyértelműen irányította a mérkőzést, amely során földre is küldte ellenfelét. Harcsa fölénye olyannyira nyomasztó volt, hogy a belga edzője a harmadik menetben bedobta a törölközőt.

Kozák László (69 kg) azok után, hogy tegnap egyedüliként mérkőzésre kényszerült ma az egyik topfavorittal a brit Pat McCormack-al kellett, hogy szorítóba álljon. Kozák ugyan méltó ellenfele volt a többszörös Eb-érmesnek, de így is egyhangú pontozással esett ki.

Hihetetlen közjáték után búcsúzott a 60 kilós Gálos Roland. A magyar bokszolót előbb 4:1-es összesítéssel győztesnek hirdették a moldáviai ellenfelével szemben. Bucsa, a magyar bokszoló ellenfele is beletörődött a vereségbe, ám amikor elhagyták volna a szorítót, a bíró jelezte, hogy menjenek vissza. A mérkőzésvezető ekkor bejelentette, hogy tévedés történt és a moldáviait hirdette ki győztesnek.

Gálos edzője Törteli Ferenc megpróbált panaszt tenni az eredmény miatt, ám óvását elutasították.

Kovács Pál (81 kg) szintén az első mérkőzésén szenvedett vereséget. Bár Kovács nem bokszolt rosszul a jóval esélyesebb francia Gaetan Ntambwe ellen, de végül egyhangú pontozással veszített.

RG

Fotó: MTI

Pigniczki Fanni a 12 fős mezőny utolsó helyén zárta az egyéni összetett küzdelmeit. Az MTK sportolónője labdával 17,050-et, szalaggal 15,050-et, buzogánnyal pedig 14,600-at kapott pontszámot illetően, így hiába volt a karikás gyakorlata az egyik legszebb (19,150 pont) végül nem tudott egy riválist sem megelőzni.